build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Правилник за трговски објекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
bungee123 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-May-2014
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote bungee123 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Правилник за трговски објекти
    Posted: 10-May-2014 at 14:41
Здраво,

Ме интересира дали постои правилник каде што е наведено дали во трговски објект(рамстор, сити мол) освен подвижните ескалатори, е потребно да постојат и скали, кои се со нормална висина на скалник (затоа што ескалаторот е непогоден за деца, стари лица, како и за секој човек, во услови кога не работи).

Поздрав
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 734
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 29-Nov-2017 at 18:25

обврзани се да имаат бар пожарни скали [стр.37] веројатно се вадат на ескалаторите бидејќи немам иџено други скали в рамстор, додека веро ги имаат од две страни на двата спрата ... турците се футуризам за грците, веројатно имаат бим-ми-ап-скоти направии ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.