build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Пешачки зони и паркови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Рајска градина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7023
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 10-May-2016 at 23:41

погледни ја таблата неколку поста погоре, и погледни го само насловот на Дневник и ќе ти стане све јасно...
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3681
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 13-May-2016 at 17:51
Проектот изгледа ќе почне наскоро.14 мил. Евра а кога ќе земиме во предвид, сеуште има места во скопје без струја. Треба да се инвестира на нешто што ќе ни донесе нова енергија и капитал. Како и да е, со среќа.
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 678
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 01-Jun-2016 at 14:39
Паркот ќе има повеќе споменици од дрва

„Скопје 2014“ продолжува со „Рајска градина“
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11028
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 01-Jun-2016 at 18:36
Потребна е лекарска помош, ако може од психијатри.

Пола град нема нормални услови за живот, ние се заебаваме со барокни рајски градини. Боже мили, дај еднаш нека заврши ова лудило.
За сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3221
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 01-Jun-2016 at 19:20
Сега треба да излезат на протести граѓаните од Лисиче, па граѓаните од Керамидница и да објаснат во какви услови живеат тие, за инфраструктура зборувам. Потоа, владата да им објасни што е тоа планирано за градење на неколку стотина метри од нив.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1444
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 01-Jun-2016 at 22:06
А нели е поевтино само да се засадат стотици дрвја и да се направат прости патеки со столчиња, сигурно од 15 ќе се спадне на 2 мил, а ефектот е малтене ист.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3221
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 02-Jun-2016 at 08:47
Originally posted by alexsend

А нели е поевтино само да се засадат стотици дрвја и да се направат прости патеки со столчиња, сигурно од 15 ќе се спадне на 2 мил, а ефектот е малтене ист.


Видете, первертираниот ум не го дозволува тоа. Има умови кои не размислуваат рационално. А тоа е така бидејќи од државната цицка шмукаат целиот свој живот. А кај нас државното е поистоветено со онаа општествена сопственост од минатото, апстрактен поим на средства кои доаѓаат до мене, а јас им правам што сакам. И со една ваква комбинација, јас не мислам дека паркот ќе чини 15 милиони евра. По мое, тој ќе чини повеќе.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7023
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 04-Jun-2016 at 04:26
а кога кажале животни, мислеле мермерни.... ок
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 298
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 05-Jun-2016 at 15:31
Барокна рајска градина во населба од комунистички тип на колективни станбени единици...тоа е тоа вклопување.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.