build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инспиративни пејзажи од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #281 Posted: 09-Dec-2015 at 21:24
Ерупција на вулканот Етна

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #282 Posted: 09-Dec-2015 at 21:39
Австралија

Careful of the Canola by Nathan Murphy, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #283 Posted: 15-Dec-2015 at 21:16
За сè има вторпат
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #284 Posted: 11-Mar-2016 at 02:30
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #285 Posted: 11-Mar-2016 at 03:10


туристички заобиколен Таранаки Парк, но ова оптовареново лајт шоу иако фотогенично, далеку е од вкусот и мирисот на дневната визура

Edited by +Protagorist - 11-Mar-2016 at 03:20
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2390
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #286 Posted: 08-Apr-2016 at 12:41
Вулкански лозја во Ланзароте:

開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #287 Posted: 11-May-2016 at 12:41

сношти го вртеа на Арте или 3сат Terra X - 16 - Sahara, ein verlorenes Paradies ... веројатно бидејки на плазма па сеуште ми се во глава тоа кадрите од алжирска сахара - масивот Tassili n'Ajjer на кои иако и порано им се имам восхитувано, сепак сцените од пустина на зајдисонце ме спаписаа, да посака човек одма да се насели во некоја слична

http://agentur-focus.de/Lightboxen/ANGEBOTE/FEATURES/2013/Reise/SteinmetzAlergienLuft/index.html

HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #288 Posted: 11-May-2016 at 13:26
Марсовски пејзаж
За сè има вторпат
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #289 Posted: 11-May-2016 at 15:15дури и наса мислам во овој контекст го истражуваше платово, еве поглед и од орбита [1][2] а еве и ir снимка [3]

HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #290 Posted: 22-May-2016 at 11:01


сличен амбиент на алжирскиот погоре, уште да знаевме од каде е, ех вака видено колку изобилува со ... незнајна и недопрена   ... разновидност ... планетава, човек само да посака да бидне птица 


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #291 Posted: 22-May-2016 at 22:08
Originally posted by Џоле

Марсовски пејзаж
барам кај има Џава популација на сликиве
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #292 Posted: 22-May-2016 at 23:00

ќе ги најдеш по тамошните пештери, обично како пијат чај [1] а лани и на оффест ни дојдоа за кратко цела Сахара е необично убава [2] а може да се каже дека Тасили е нејзиниот бисер

http://www.ancient-atlantis.com/the-berbers/

http://www.placestoseeinyourlifetime.com/tassili-najjer-the-mountainous-sahara-desert-wonder-in-algeria-17594/


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #293 Posted: 28-May-2016 at 02:02
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #294 Posted: 05-Jun-2016 at 05:30
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #295 Posted: 13-Jun-2016 at 22:11

https://www.rt.com/shows/documentary/320172-migingo-iron-clad-island/

Tiny Migingo is the most densely populated island in the world. In the middle of Lake Victoria, it’s home to Ugandan and Kenyan fishermen and their families.


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #296 Posted: 18-Jun-2016 at 16:56
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #297 Posted: 23-Jun-2016 at 10:41
Ксингпинг, Кина

Xingping by Valentin Guidal, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #298 Posted: 23-Jun-2016 at 12:51
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #299 Posted: 23-Jun-2016 at 14:54http://www.theworldofchinese.com/2014/09/10-chinese-landscapes-so-incredible-they-look-photoshopped/

~

https://en.wikipedia.org/wiki/Huanglong,_Sichuan#Gallery ... See Also ...незнам што е по вонземно музиката или сценитеEdited by beTon - 23-Jun-2016 at 14:55
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #300 Posted: 24-Jun-2016 at 07:22

после кинескиов кањон ништо друго освен брегзит разгледница

fairy pools on the isle of skye, scotland

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.