build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тремови и тераси

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 684
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 27-Sep-2016 at 18:41
odlicno resenie)
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 15-Nov-2017 at 18:08
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 684
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 16-Nov-2017 at 12:50

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 21-Apr-2018 at 18:17


интересно е како на стара камена куќа добро легнува и плекси минимализамhttps://www.thetraditionalverandahcompany.co.uk/verandahs/па дури и ваков трем би виснал убо на камен, само што би требало свиено дрво и свиен плексиглас ...

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 29-Jul-2018 at 05:38

се мислев што да оди после ова стрејава горе, уникатна нема што, она како ја вклопиле на рустикален трем, но еве се најдвит едвај нешто но тро топтан футуризам, само борот да бил нешто поефективно ко тоа врбите ВНД во Вардар кај нас, но со заоблена алу жардињера наместо коцкаста, како не им текна на нашиве да ги беа напраиле со елипсоидна форма ќе одговараа на темелите наместо да двојат од се што е во коритото ...

http://capitangeneral.com/15248-modern-japanese/

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 05-Aug-2020 at 15:41
Back to Top
invazijaleptira View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 26-Jan-2021
Location: Smederevo
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote invazijaleptira Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 26-Jan-2021 at 12:59
Uredjivanje vrtova, bašta, parkova i drugih zelenih površina kao i bilo kog drugog prostora, danas je nezamislivo bez uključivanja odgovarajuće rasvete u ceo projekat.


http://www.xenonlight.rs/blog/bastenska-stubna-rasveta.html

Edited by invazijaleptira - 26-Jan-2021 at 13:01
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 684
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 26-Jul-2021 at 08:35
Tendi i folii za terasi i bavčiGalerija
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4033
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 02-Aug-2021 at 01:18
Знае ли некој дали треба дозвола за летковница или кој параметри се дозволени со закон?
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 684
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 21-Aug-2021 at 08:55
Popločuvanje so kameni pločki


Galerija
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.