build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ХИПО Центар - Виница

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2114
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #1 Topic: ХИПО Центар - Виница
    Posted: 10-Jun-2014 at 18:33

Започна изградбата на станбено-деловниот комплекс “Хипо центар“

Posodobljeno Pred 3 urami/-a
Плоштадот “Ангел Винички“ за две до три години ќе го надополни изгледот со голем станбено-деловен објект “Хипо центар“ чија изградба стартуваше денес. Објектот се гради на површина од 3 600 м2 државно земјиште кое општината го продаде по пат на јавно наддавање, а ќе понуди нови станови и деловни простории за продажба. Според инвеститорот Сашко Соколовски, со објектот се планирани 76 станови и околу 2500 м2 деловни простории, како и 131 паркинг места за локалното население.
Градежните активности ќе ги реализира “Бетон“ од Штип, а изградбата треба да заврши за 2,5-3 години. Новата градба ги зафаќа и актуелните паркинзи на службите од јавната администрација, за што инвеститорот тврди дека со градбата се планирани посебни паркинг места за државните служби, како и соодветно уредување на просторот којшто објектот го зафаќа од актуелната локација на плоштадот “Ангел Винички“.
Вредноста на објектот кој треба да биде комплетно завршен до крајот на 2016, почетокот на 2017 г. се заокружува на инвестиција од 4,5 милиони евра, средства кои ги обезбедуваат двајцата бизнисмени од Виница и од Скопје.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10385310_10152804436176729_4309863238365619468_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10372128_10152804435766729_3837858884278771939_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/10337740_10152804435366729_1561177955608709063_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10463041_10152804434406729_8758669281907928180_n.jpg
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2114
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Jun-2014 at 18:35
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10440254_10152804433851729_3960807567509439839_n.jpg
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10441144_10152804433901729_2328364714393447552_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/10376947_10152804432371729_2861923816992792905_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10373699_10152804430381729_3394329881400619251_n.jpg
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 24-Jul-2014 at 09:27

ова е резиденцијален објект со комерцијални приземје и мезанин

но веројатно е првиот поголем простор каде ќе бидат наџиџани дуќанџии и канцеларии на едно место па ајде не си згрешил пријателе што си го протнал во подфорумот деловни

би било интересно доколку резиденцијалниот простор горе е со културни и спортски простории место станои, односно ова општината да го исфорсираше како културно-спортски комплекс во кој и тааби имала 50% учество околу културниот дел, а ваквото учество со оглед дека од свој буџет не можат да го покријат би било логично да го впрегнат со лизинг за недвижности, а комотно ќе можеа и тие да се вселат во нови простории
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12978
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 08-Nov-2015 at 19:55
Страница на фејсбук на која може да се следи изградбата на овој објект

https://www.facebook.com/Hipo-Centar-845478775489444/timeline
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Mar-2020 at 14:01
Ја гледам веќе подолго време отоврена нишкава но чинам дека треба да се означи како завршена иако никаде го немам видено објектов готов сепак мислам дека би требало да е завршена изградбата.Ако имаме некој форумаш од тој дел или е запознаен со комплексов нека сподели.
Јас еве најдов некои рендери и фотки од изградбата од нивниот веб и фб профил...


фоткава е од пред 2-3 годиниПатем чинам дека е посоодветно нишкава да се префрли во тема станбени објекти бидејќи се работи за станбено-деловна зграда...
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.124 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.