build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија > Ваши концепти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Касарна Илинден

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4689
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Касарна Илинден
    Posted: 28-Jun-2014 at 17:34
n process of making: The Multicultural Town

Сега за сега ги има: Холандија, Франција, Италија, Англија, САД, а ќе ги има и Шпанија, Германија, Кина и Јапонија, Туриција, екс-ју итн...

Предлог концепт за населба на локацијата-површината на касарната Илинден во Скопје

Некои сугестии?

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.