build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Спортски центар Пандев - Струмица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Спортски центар Пандев - Струмица
    Posted: 04-Nov-2019 at 18:41
Фоткава е од 17 јуни годинава...https://www.facebook.com/pg/fkakademijapandev/photos/?ref=page_internal
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 24-May-2019 at 15:26
Оди на линкот под фотографијата, мислам дека имаат две трибини, барем така ми се чини дека видов на нивната фејсбук страница.
За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 494
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 24-May-2019 at 00:47
Можеше уште една помала трибина да направат (од 2000 гледачи).

Edited by skopskodete - 24-May-2019 at 00:48
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 23-May-2019 at 17:04
Фоткава е од 10 февруариhttps://www.facebook.com/pg/fkakademijapandev/photos/?ref=page_internal
За сè има вторпат
Back to Top
Patriot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 26-Aug-2018 at 22:15
Back to Top
Patriot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Dec-2017 at 17:16
Кампот на Пандев ги добива завршните контури
http://www.javisejuzna.mk/?p=8084


Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Nov-2017 at 20:55
Originally posted by Cloverstack

@ Obedineta MakedonijaПостот ти е избришан, ај олабави малце со речникот кон други форумаши.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 19-Nov-2017 at 18:33

@ Obedineta Makedonija

Постот ти е избришан, ај олабави малце со речникот кон други форумаши.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1780
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 19-Nov-2017 at 12:10
Cetiri godini nisto ne se rabotese. Pandev se vrati vo reprezentacijata i ova prodolzi da se gradi. Cudna e ovaa Makedonija, cudna...

Edited by Denko - 20-Nov-2017 at 16:11
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 13-Nov-2017 at 10:48
znaci ne e staedion za da ima potreba od uste enda tribina njevrojatno dopolnitelno bi se mestele monatzni tribini po potreba deka sepak se raboti za sportski centar ne za klasicen stadion
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 494
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 11-Nov-2017 at 17:52
Според мене би било добро да се изгради и уште една трибина со капицитет од 2.500 гледачи, бидејќи ова мало трибинче е стварно многу мало.
Back to Top
Patriot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 11-Nov-2017 at 15:04
18 септември18 октомври

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 06-Sep-2017 at 22:24
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 16-Jun-2017 at 09:27
14 јуни

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6839
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 25-Feb-2017 at 12:23
Prevzemeno od facebook

Back to Top
Patriot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 09-Jan-2017 at 13:36
Академија Пандев ќе го отвори новиот комплекс против големиот Интер

Шампионот на Европа од 2010, Интер би можел да гостува во август во Струмица на отварањето на новиот комплекс на Академија Пандев

Инвестицијата на Горан Пандев во неговата родна Струмица е во завршна фаза, веќе е подигната зградата во која ќе има апартмани за престој, фитнес центри, теретани, базени и сауни, а се подготвува и теренот за изградба на фудбалско игралиште.

Во август треба да биде отворен новиот модерен комплекс на Академија Пандев, и последните информации велат дека по овој повод во Струмица би можел да пристигне и големиот Интер.

Самиот Горан Пандев во минатото истакна дека посакува токму неговиот поранешен клуб да биде првиот противник на Академија Пандев во новиот комплекс и се говори дека преговорите со шампионот на Европа од 2010 се во завршна фаза.

http://www.mkd.mk/sport/fudbal/akademija-pandev-kje-go-otvori-noviot-kompleks-protiv-golemiot-inter
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 09-Nov-2016 at 11:22
Мене ми се допаѓа и мислам дека е баш практично, затоа што издадените делови се предвидени како scouting rooms.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 08-Nov-2016 at 22:44
Ne mi e jasno sto sakal da kaze avtorot na ovaa delo. Aj ke pocekam da go vidam krajniot rezultat no nikako ne mi lici deka se raboti za prakticen objekt. Neznam zosto tolku se komplicira kaj vakvi objekti.
Back to Top
Patriot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 08-Nov-2016 at 22:28
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1780
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 10-Sep-2016 at 19:22
Originally posted by ZHUKOV

Работата се одвива бавно бидејки мајсторите многу често се губат во челичната конструкција бидејќи целата е како лавиринт .... Полошо осмислена конструкција не сум видел. Секоја чест на проектантот..
Neke da e toa. Izgleda tolku ima pari. Dosega "Marakana" ke ja izgradea ako imase pari...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.