build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Спортски центар Пандев - Струмица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Спортски центар Пандев - Струмица
    Posted: 02-Jul-2014 at 08:38
Пандев почна да го гради спортскиот центар во Струмица

Горан Пандев, македонската фудбалска ѕвезда почна да го гради спортскиот фудбалски комплекс во својата родна Струмица.Центарот според идејното решение ќе содржи зграда со сместувачки апартмани, базени, теретани, сауни и фитнес центар. Комплексот ќе има и фудбалски терен на вештачка трева со трибини со 400 седишта.

Идејното решение на проектот е направено според италијанските стандарди за изградба на вакви фудбалски комплекси кои треба да служат за подготвителниот период на фудбалерите, како и за одигрување на официјални фудбалски натпревари.

Пандев деновиве е Струмица и секојдневно ги следи активностите околу почетокот на изградбата на овој спортски објект, кој ќе биде веднаш до спортската сала „Парк“ во Струмица, јави порталот Струмицаденес.

http://www.mkd.mk/sport/fudbal/pandev-pochna-da-go-gradi-sportskiot-centar-vo-strumica-foto#5
За сè има вторпат
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2183
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 02-Jul-2014 at 18:25

Поставен камен-темелник на Спортскиот центар на Горан Пандев

Фудбалската ѕвезда Горан Пандев, денеска заедно со сопругата Надица, синот Филипо, ќерката Ана и најблиските пријатели, со поставување камен-темелник и официјално започна да го гради Спортскиот центар „Пандев“ во Струмица.
Хотел со 10 апартмани, 40 соби, СПА-центар, теретана, сауна, турска бања, соблекувални, терен со вештачка трева и трибина за 350 посетители, вака го опиша новиот Спортски центар, Горан Пандев, во кој ќе растат и ќе тренираат голем број нови генерации не само од Струмица, туку и од целата држава.


Спортскиот центар ќе биде сведок на нови спортски успеси, место каде ќе се создаваат врвни спортисти, бидејќи како што најави Пандев, освен што овде ќе тренираат младите фудбалери на Фудбалската Академија „Пандев“, ќе се играт и официјални натпревари со дозвола на ФИФА и УЕФА, бидејќи истиот ќе биде според светски стандарди од најмодерен тип на спортски комплекси.
Спортскиот центар „Пандев“ ќе го гради компанијата „Жикол“ од Струмица, треба да биде готов најрано за една година, а најдоцна за 18 месеци, во зависност од временските услови.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10306089_10153004293283957_8136716497140635477_n.jpg
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2183
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 02-Jul-2014 at 18:27
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10527389_10153004293343957_9186819715319920920_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/10433789_10153004293408957_4723466791730775387_n.jpg
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/1546213_10153004300393957_6309455430591112614_n.jpg

Повеќе слики:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153004293093957.1073742498.231002903956&type=3

ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 26-Jul-2014 at 18:01
Имаат датум сликите..Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 26-Jul-2014 at 20:49
Искрено се надевам дека на крај нема да му лупнат ќерамиди.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 12-Aug-2014 at 11:58
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 24-Aug-2014 at 18:33


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 29-Aug-2014 at 15:14
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 29-Aug-2014 at 15:14
Edited by jyvation - 29-Aug-2014 at 15:18
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 29-Aug-2014 at 15:35
Ова е веднаш до салата. Убав е тој дел има сала, тенски игралишта, творен базен, картинг (рака на срце инпровизирана патека) , тука е и градскиот стадион, сега со овој објект се зголемува спортската понуда. Слушнав дека ќе се градат уште базени а би било идеално тоа да е аква парк. Има место а има место и ако некогаш некој сака да го зголеми паркот за што очигледно има потреба. Но како што знам од чаршиски муабети Градоначалникот ги мерка тие парцели што се позади поранешната дискотека Али Баба и базентот во правец на Добрејци за со неговите бизнис партнери да изгради згради. Со што дефинитивно за секогаш би го ограничил ширењето на паркот кој дефинитивно добива се повеќе содржини и станува се потесен и потесен.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 04-Sep-2014 at 20:54


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 11-Sep-2014 at 11:37
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 17-Sep-2014 at 12:05


Edited by jyvation - 23-Oct-2014 at 11:56
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 23-Oct-2014 at 11:55


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 08-Nov-2014 at 18:11


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 17-Nov-2014 at 17:42
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 25-Nov-2014 at 19:19
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 03-Dec-2014 at 02:40


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 25-Dec-2014 at 16:56
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 30-Jan-2015 at 12:48


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.107 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.