build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Спортски центар Пандев - Струмица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 18-Feb-2015 at 23:16


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 06-Apr-2015 at 00:56
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 16-Apr-2015 at 18:03


Back to Top
Tzar_28 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07-Jun-2014
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote Tzar_28 Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 17-Apr-2015 at 01:08
12.04.2015


Нешто бавно се гради објектот, но се гледа дека ептен обрнуваат внимание на квалитетот... Инаку од вториот кат па нагоре почнува железна конструкција ...
Денеска прв пат видов ...
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 17-Apr-2015 at 19:46
Ќе ги покриваат трибините.Комплексов може да излезе ептен интересен.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 19-Apr-2015 at 21:04


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 28-Apr-2015 at 14:43
Back to Top
Tzar_28 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07-Jun-2014
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote Tzar_28 Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 03-May-2015 at 20:42
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 07-May-2015 at 20:22
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 23-Aug-2015 at 12:32
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 23-Aug-2015 at 12:33
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 04-Oct-2015 at 22:37
Slikano na 26 avgust.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2027
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 08-Sep-2016 at 23:33
Ova mnogu bavno odi, dosega cel stadion ke izgradea?!
Back to Top
ZHUKOV View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 10-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote ZHUKOV Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 10-Sep-2016 at 12:00
Работата се одвива бавно бидејки мајсторите многу често се губат во челичната конструкција бидејќи целата е како лавиринт .... Полошо осмислена конструкција не сум видел. Секоја чест на проектантот..
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2027
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 10-Sep-2016 at 19:22
Originally posted by ZHUKOV

Работата се одвива бавно бидејки мајсторите многу често се губат во челичната конструкција бидејќи целата е како лавиринт .... Полошо осмислена конструкција не сум видел. Секоја чест на проектантот..
Neke da e toa. Izgleda tolku ima pari. Dosega "Marakana" ke ja izgradea ako imase pari...
Back to Top
Patriot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 08-Nov-2016 at 22:28
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 08-Nov-2016 at 22:44
Ne mi e jasno sto sakal da kaze avtorot na ovaa delo. Aj ke pocekam da go vidam krajniot rezultat no nikako ne mi lici deka se raboti za prakticen objekt. Neznam zosto tolku se komplicira kaj vakvi objekti.
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 09-Nov-2016 at 11:22
Мене ми се допаѓа и мислам дека е баш практично, затоа што издадените делови се предвидени како scouting rooms.
Back to Top
Patriot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 09-Jan-2017 at 13:36
Академија Пандев ќе го отвори новиот комплекс против големиот Интер

Шампионот на Европа од 2010, Интер би можел да гостува во август во Струмица на отварањето на новиот комплекс на Академија Пандев

Инвестицијата на Горан Пандев во неговата родна Струмица е во завршна фаза, веќе е подигната зградата во која ќе има апартмани за престој, фитнес центри, теретани, базени и сауни, а се подготвува и теренот за изградба на фудбалско игралиште.

Во август треба да биде отворен новиот модерен комплекс на Академија Пандев, и последните информации велат дека по овој повод во Струмица би можел да пристигне и големиот Интер.

Самиот Горан Пандев во минатото истакна дека посакува токму неговиот поранешен клуб да биде првиот противник на Академија Пандев во новиот комплекс и се говори дека преговорите со шампионот на Европа од 2010 се во завршна фаза.

http://www.mkd.mk/sport/fudbal/akademija-pandev-kje-go-otvori-noviot-kompleks-protiv-golemiot-inter
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 25-Feb-2017 at 12:23
Prevzemeno od facebook

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.