build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Образовни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Kампус на International Balkan University

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 745
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 24-Jan-2016 at 19:28
Originally posted by kultuzin

Znaejki vo koj pravec Erdogan i Turcija ja terat svojata islamisticka Politika voopsto ne se raduvam na ovaa tivko ekonomsko sirenje na osmanskoto carstvo no toa e toa. SO vikat na tesna koza "iz ove koze se nemoze"


Зарем не е досега јасно кој му е идолото и менторот на нашот ни премиер? Служи за пример во скоро сите области, од култура па до внатрешна политика кон неистомислениците.

А инаку за сите приватни високообразовни установи во земјава кои во своето име содржат некоја геополитичка референца, караткеристична е сомнителноста во целите. Или можеби сум параноичен, не знам...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Jul-2016 at 20:34
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 18-Dec-2016 at 17:53
Фоткава е од 24 ноември...



извор: https://twitter.com/ibuskopje/media
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 14-Feb-2017 at 11:31
Не се штеди на материјали, за разлика од...















извор: https://www.facebook.com/riokompani/photos/a.631910236825963.1073741826.116317431718582/1711502235533419/?type=3&theater
За сè има вторпат
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 369
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 14-Feb-2017 at 16:52
Добра е касабава. Само ме интересира времето и локацијата да не се згрешени!?, како и на многу други актуелни објекти. Боже во кој универзум живееме...
.....   .......
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7780
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 15-Feb-2017 at 21:29
дури ни некои од објектите на Ск2014 не се волку кич
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 26-Mar-2017 at 20:53
Од ридот на Гази Баба...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 22-May-2017 at 08:16
Помалку познатиот дел од кампусот (постара фотографија)



https://www.facebook.com/ibu.skopje.2006/photos/a.346683428705785.82522.346667358707392/1477783612262422/?type=3&theater
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2661
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 22-May-2017 at 09:38
На Ердоган е овој, а Јахја Кемал на Гулен?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 22-Jun-2017 at 18:00
Од твитер...



За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 30-Nov-2017 at 18:27
Од твитер...





За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 10-Mar-2018 at 18:41




За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 10-Mar-2018 at 20:47



Одвратно. Толку.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15336
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 27-Aug-2018 at 08:01
Ова е веќе завршено,деновиве гледам почнаа и да се рекламираат по телевизиите.Еве и по некоја фотка од нивната фб страна



Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 27-Aug-2018 at 09:22
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 745
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 27-Aug-2018 at 13:24
Ентериерот како во некоја социјалистичка институција кој трпел 40 години нестручни промени, додавања, одземања... а тоа да ти е 2018 од нула направено

А и дрво во дворот за лек нема.

јбг, ко за тој дел на градот и не е најстрашно здание.

Edited by hcitrS - 27-Aug-2018 at 13:24
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 03-Mar-2019 at 19:13
Промотивно видео за универзитетов. Има интересни воздушни снимки.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15336
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 26-Sep-2020 at 12:27
До International Balkan University ќе никне нешто ново,се спрема плацот само незнам за каква активност се работи?





https://www.facebook.com/Mujoba1
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2661
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 26-Sep-2020 at 12:40
Земјиштето е во сопственост на Универзитетот
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14200
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 26-Sep-2020 at 13:24
Originally posted by stef4o

До International Balkan University ќе никне нешто ново,се спрема плацот само незнам за каква активност се работи?





Најверојатно го прошируваат кампусот, на сликите се гледа како на зградата десно се гради ходник (т.н. топла врска) со некоја идна зграда.

Edited by Џоле - 26-Sep-2020 at 13:24
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.