build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Културни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Турски театар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2458
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 14-Oct-2018 at 16:45
Срамота.Објектов ќе стои вака со години пошто е заглавен во некаков си судски процес и којзнае дали некој ќе му го најде крајот.Но би било добро просторот некако да се огради со цел да се спречи вселување на бездомници кои во текот на денешниот ден предизвикале пожар од насобрано ѓубре и стар мебел.Патем ако некако не ја решат ситуацијава зимоска којзнае колку ќе се населат во објектот(ќе потсетува на бившата Југобанка која долги години стоеше недовршена и ги имаше сличните проблеми но таа барем се пренамени во нешто театаров според она што гледам како е граден незнам во што би можел да се пренамени освен да се почека да биде завршен)

Еве фотки од денешниот пожар превземени од долниот линк

https://a1on.mk/archives/961893
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.