build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Здравствени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Италијанска болница (Еуроиталиа) - Петровец

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 17-Aug-2015 at 14:23
Враќајки се од аеродром ја сликнав болницава.Со мобилен сликав и не е баш добра фотографијата но ми се чини како воопшто да не се работи на објектов.

Back to Top
SugarBlue View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02-Aug-2015
Location: Eindhoven
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote SugarBlue Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 17-Aug-2015 at 17:17
Веќе неколку месеци не се работи, а веројатно уште неколку и нема да се работи. Причината сеуште не ја знам точната, ќе се обидам да дознаам деновиве и ќе пишам
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 01-May-2016 at 21:37
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 19-Mar-2017 at 14:00
Болница од светски калибар се отвара во Скопје
Италијанската болница од светски калибар која пред пет години почна да се гради во општина Петровец се очекува во мај годинава да ги отвори вратите.Како што информираше градоначалникот на општина Петровец, Борче Митевски, приземјето и првиот спрат од објектот ќе бидат пуштени во употреба во мај.
Тука се сместени приемниот деск, ресторан, кафуле, аптека и супермаркет.
Инвеститорот веќе почнал да ја носи и опремата за болницата, односно досега е донесен апарат за магнетна резонанца и компјутерски систем, а се очекува до крајот на годината да се заврши со опремување на болницата.

На четвртиот кат пак е предвиден хотел со 30 соби.

Изградбата на овој објект во Петровец на италијанскиот инвеститор Еуроиталија започна во 2011 година кога беше поставен камен темелникот на објект кој првично беше наменет за трговскиот центар. Италијанците тогаш најавија дека ќе инвестираат 10 милиони евра во Петровец.
По кратко време објектот беше пренаменет во луксузна болница која ќе биде опремена со најсовремена апаратура, а вредноста на инвестицијата порасна на 50 милиони евра.http://skopjeinfo.mk/bolnica-od-svetski-kalibar-se-otvara-vo-skopje


Edited by stef4o - 19-Mar-2017 at 14:01
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 19-Mar-2017 at 22:05
über kitsch
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 20-Mar-2017 at 07:55
Aracinovo style.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 26-Mar-2018 at 15:58
Веќе е ставена во функција,може да се смени кранчето.Фотката е од нивниот фб профил.

Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Online
Posts: 430
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 12-May-2018 at 15:19
znaci deugarive od Sutka ko ke se vratat od italia ... koj ne bil U italija soske mange klasika nekakva vrska so ciganite od italija
Bravo za petOeec, steta sto ke prima pacienti samo do Balkanot, akao sto gleame ima "paciJenti" i od italiJa

Edited by Portal - 12-May-2018 at 15:22
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 28-Nov-2018 at 09:57
Специјалистичката поликлиника ЕУРОИТАЛИА прераснува во општа болница!

Надвор од секојдневниот градски метеж, в среда на 28 ноември во 17 часот, во близина на Општина Петровец, ќе се одржи свеченото отворање на ПЗУ Еуроиталиа Општа болница.

На наше големо задоволство, а од особено значење, како за Скопје, така и за цела Македонија и пошироко, поликлиничката дејност ја прошируваме и ја подигнуваме на болничко ниво. Нашата секојдневна обврска е најпрофесионална, најефикасна и најсовесна грижа за пациентите.https://fokus.mk/spetsijalistichkata-nbmbmbnpoliklinika-euroitalia-prerasnuva-vo-opshta-bolnitsa/
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.