build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот и од светот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот и од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Од регионот и од светот
    Posted: 18-Nov-2020 at 08:16
Хотел Hard Rock, Флорида

Хотелът има забележителна форма на китара. Изграждането на 138-метровата „инструментална“ конструкция отнема почти десет години и е окончателно отворена през 2019 г. В нея има много развлекателни съоръжения като казина и светлинни шоута, както и 638 стаи.https://www.stroiteli.bg/hotel-hard-rock-florida/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 11-Nov-2020 at 11:46
Niko Home-Штип ќе градат мини хотел во Грција,во Калитеа

https://www.facebook.com/nikoh2002
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 19-Oct-2020 at 07:01
HRC Culinary Academy HOTEL, Sofia, Bulgariahttps://www.facebook.com/StroitelstvoSofia
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 28-Sep-2020 at 18:33
Plovdiv Capital Tower

Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 20-Sep-2020 at 19:45
Double Tree by Hilton Hotel Plovdiv


Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Online
Posts: 164
  Quote David Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 17-Sep-2020 at 07:30
Види,види,значи можело да се сруши нешто старо,нешто згазено од времето,и да се направи нешто модерно,изгледа можело сегде па веќе и во Бугарија само при нас не Уште ние останавме да живееме во титово време,дури и србите ги баталија бруталистичките гадости и барем ги нашминкаа со колку толку модерни фасади.

Морам да го пофалам тој хотелот со две кули од претходната страна,Софија навистина изненадува позитивно се повеќе и повеќе. Cheers.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 16-Sep-2020 at 17:08
Originally posted by Galileo


Не ,не е реконструкция . Старият хотел Сердика беше съборен до основи.Новият хотел Hyatt е изцяло новопостроена сграда и освен овалната форма на фасадата няма нищо общо със старата сграда.

Фала за појаснувањето, не знам како сум ја пропуштил таа информација.

Edited by Џоле - 16-Sep-2020 at 17:09
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 16-Sep-2020 at 15:24

Не ,не е реконструкция . Старият хотел Сердика беше съборен до основи.Новият хотел Hyatt е изцяло новопостроена сграда и освен овалната форма на фасадата няма нищо общо със старата сграда.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 16-Sep-2020 at 08:28
Два интересни проекта од Софија:

-овој е моментално во изградба--овој е реконструкција на постара зграда-

извор: https://www.skyscrapercity.com/threads/hotels-in-sofia-%D0%A5%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B2-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F.1956458/page-55
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 11-Sep-2020 at 15:13
По случай 1 година от откриването на търговски център и хотел Приморски в комплекс Св. св. Константин и Елена, решихме да заснемем как изглежда обекта през 2020 година. Споделете дали ви харесва този по-различен дизайн на търговския обект, който включва и хотелска част.
Варна,Бугаријаhttps://www.facebook.com/varnadrone
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 20-Aug-2020 at 10:29
Хотелски комплекси во близина на Сараево

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 07-Aug-2020 at 15:39
Боровец Гардънс 2https://www.bulgarianproperties.bg
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 07-Aug-2020 at 15:37
Боровец,Бугарија

https://www.bulgarianproperties.bg
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 24-Jun-2020 at 15:56
Ulcinj-Montenegro

https://www.facebook.com/morearesidence/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 08-May-2020 at 08:00
Во право си,лани летото правев тура низ Црна Гора и особено во Будва и Тиват се прават сериозни вложувања во туризмот преку изградба на нови комплекси вклучувајќи го Porto Montenegro кој се гради токму во Тиват.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 07-May-2020 at 19:51
Проектов е феноменален, Црна Гора има многу сериозни инвестиции во туристичкиот сектор изминативе години кои допрва ќе се одразат во нивниот БДП.

Не знам дали е досега постиран и еден друг огромен проект на Бока Которска кој се гради во неколку фази и ако не грешам веќе привршува - станува збор за Порто Нови. Ако не е постиран можеме неколку фотки и од него да поставиме.

https://www.portonovi.com/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7499
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 07-May-2020 at 09:49
Планирано да се гради во Улцињ-Црна Гораhttps://www.facebook.com/lsnarkitekt
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 25-Apr-2020 at 17:57
Ова во Софија фино изгледа.

Идниот Хилтон во Сараево:За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 19-Apr-2020 at 15:42
Hyatt Sofia


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 19-Apr-2020 at 15:13
Marriott Sofia - iTower - 30 fl .


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.