build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот и од светот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот и од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 16-Sep-2020 at 17:08
Originally posted by Galileo


Не ,не е реконструкция . Старият хотел Сердика беше съборен до основи.Новият хотел Hyatt е изцяло новопостроена сграда и освен овалната форма на фасадата няма нищо общо със старата сграда.

Фала за појаснувањето, не знам како сум ја пропуштил таа информација.

Edited by Џоле - 16-Sep-2020 at 17:09
За сè има вторпат
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 147
  Quote David Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 17-Sep-2020 at 07:30
Види,види,значи можело да се сруши нешто старо,нешто згазено од времето,и да се направи нешто модерно,изгледа можело сегде па веќе и во Бугарија само при нас не Уште ние останавме да живееме во титово време,дури и србите ги баталија бруталистичките гадости и барем ги нашминкаа со колку толку модерни фасади.

Морам да го пофалам тој хотелот со две кули од претходната страна,Софија навистина изненадува позитивно се повеќе и повеќе. Cheers.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 599
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 20-Sep-2020 at 19:45
Double Tree by Hilton Hotel Plovdiv


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 599
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 28-Sep-2020 at 18:33
Plovdiv Capital Tower

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 19-Oct-2020 at 07:01
HRC Culinary Academy HOTEL, Sofia, Bulgariahttps://www.facebook.com/StroitelstvoSofia
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.