build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот и од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13335
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 16-Sep-2020 at 17:08
Originally posted by Galileo


Не ,не е реконструкция . Старият хотел Сердика беше съборен до основи.Новият хотел Hyatt е изцяло новопостроена сграда и освен овалната форма на фасадата няма нищо общо със старата сграда.

Фала за појаснувањето, не знам како сум ја пропуштил таа информација.

Edited by Џоле - 16-Sep-2020 at 17:09
За сè има вторпат
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 179
  Quote David Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 17-Sep-2020 at 07:30
Види,види,значи можело да се сруши нешто старо,нешто згазено од времето,и да се направи нешто модерно,изгледа можело сегде па веќе и во Бугарија само при нас не Уште ние останавме да живееме во титово време,дури и србите ги баталија бруталистичките гадости и барем ги нашминкаа со колку толку модерни фасади.

Морам да го пофалам тој хотелот со две кули од претходната страна,Софија навистина изненадува позитивно се повеќе и повеќе. Cheers.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 651
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 20-Sep-2020 at 19:45
Double Tree by Hilton Hotel Plovdiv


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 651
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 28-Sep-2020 at 18:33
Plovdiv Capital Tower

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8221
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 19-Oct-2020 at 07:01
HRC Culinary Academy HOTEL, Sofia, Bulgariahttps://www.facebook.com/StroitelstvoSofia
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8221
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 11-Nov-2020 at 11:46
Niko Home-Штип ќе градат мини хотел во Грција,во Калитеа

https://www.facebook.com/nikoh2002
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8221
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 18-Nov-2020 at 08:16
Хотел Hard Rock, Флорида

Хотелът има забележителна форма на китара. Изграждането на 138-метровата „инструментална“ конструкция отнема почти десет години и е окончателно отворена през 2019 г. В нея има много развлекателни съоръжения като казина и светлинни шоута, както и 638 стаи.https://www.stroiteli.bg/hotel-hard-rock-florida/
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 651
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 04-Dec-2020 at 22:18
"Сграда на годината 2020 г." ХОТЕЛИ И ВАКАНЦИОННИ КОМПЛЕКСИ

GRAND HOTEL MILLENNIUM SOFIA *****
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 651
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 07-Dec-2020 at 21:57
"Сграда на годината 2020 г."ХОТЕЛИ И ВАКАНЦИОННИ КОМПЛЕКСИ

HYATT REGENCY SOFIA


=====>>>>>
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 651
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 07-Dec-2020 at 22:01
=====>>>>>


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 651
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 12-Dec-2020 at 20:30
"Сграда на годината 2020 г."ХОТЕЛИ И ВАКАНЦИОННИ КОМПЛЕКСИ

AQUA PARADISE RESORT & AQUA PARK - Несебър=====>>>>>
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 651
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 12-Dec-2020 at 20:38
=====>>>>>

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13335
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 14-Dec-2020 at 09:45
Green Suites Hotel, Атинаhttp://kataskevesktirion.gr/%ce%bf-%cf%86%ce%bf%cf%85%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%81%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c%cf%82-%cf%83%cf%87%ce%b5%ce%b4%ce%b9%ce%b1%cf%83%ce%bc%cf%8c%cf%82-%cf%84%ce%bf%cf%85-%cf%80%ce%b5%ce%bd%cf%84/
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.