build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот и од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 10-Nov-2015 at 09:36
Тоа и јас сакав да го кажам.

Сепак, фотографиите се снимени од преблиско растојание, можеби од далечина подруг впечаток би се добил. Вака, од овие слики, некако се добива чувство дека нешто не е во ред.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 06-Feb-2016 at 19:07
Сончев Брег, Бугарија

За сè има вторпат
Back to Top
Prelibiton View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 15-Nov-2014
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Prelibiton Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 07-Feb-2016 at 19:28
за Сончев Брег...

Инаку денес бев на Боровец и беше полно со англичани, македонци, срби и немци. Многу добро беше.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 07-Feb-2016 at 22:15
Еве еден симпатичен хотел од Софија, барем вака однадвор ми се допаѓа.И еден од Босна, некаде во близина на Сараево - Pino Nature Hotel.Повеќе слики од внатрешноста на линкот http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=129970020&postcount=347

Edited by Џоле - 07-Feb-2016 at 22:17
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 08-Feb-2016 at 00:20
што ти се допадна толку во хотелов во Софија?
а овој вториов во Босна е навистина одличен... таква каква што треба да биде современата архитектура
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 08-Feb-2016 at 14:21
Па, тој во Софија ми е некако минималистички, исчистен од непотребни декоративни детали и елементи, и модерно изгледа. Не реков дека е ремек-дело, но баш пристојно изгледа.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 11-May-2016 at 16:57
Љубљана BTC Plaza Hotel (58,5 m)За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 22-Nov-2016 at 11:33


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 22-Nov-2016 at 11:39
Нешто од Сараево... Забележливо е дека се градат многу хотели во овој град, големи и помали.-----------------

-----------------За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 22-Nov-2016 at 11:46
Софија-------------------

-------------------

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 29-Mar-2017 at 18:28
Хотел City One Diamond во СараевоЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 29-Mar-2017 at 18:42
Best Western Premier Hotel + Blu Offices во СофијаЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 29-Mar-2017 at 18:43
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 29-Mar-2017 at 18:45
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 04-Apr-2017 at 10:47
Мислам дека на Партизанска и околината, па и некои други делови од Скопје (Првомајска, Водњанска, реформирана и просветлена Пластичарска) добро би дошле згради како оваа до софиски хотел Sense и смалена верзија на оваа зграда во Белград.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 10-Nov-2017 at 20:34
Нов хотел во Сараево - MGallery by Sofitel. Споредете со хотелите што се градат кај нас.

Edited by Џоле - 10-Nov-2017 at 20:35
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 10-Nov-2017 at 21:25
Ова супер би дошло пред Матка, во Сопиште или кај Чучер-Сандево.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 10-Nov-2017 at 22:33

аман бе Џоле и ова балкан класика, ете на првата фотка панкината искршена наместо слиена, хм за влез на хотел дебакл, на втората првото скалило на тротоар, на третата шиканата закон, а на последната стубот директно во земја ...

а да не се то брисолите, сигурно ќе најдам и вака на прв поглед аути кај дограмата ако не објектот ... да не мрчам, ама кај нас балкан едини добри мали хотели се оние покрај мориња и езера, останатото ако не емутната архитектурата ил материјалите, тогаш е зеленилото пани осветлувањето ...

изгледа брисолеи им е тренд за лесна камуфлажа освен сеница, еве еден со 3 ѕвезди а навистина убав, иако очигледно обновен бруталистички планинец

https://hr.hotels.com/ho622101632/HotelHanBjelasnica

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 01-Jan-2018 at 17:11
„Шератон“ ја напушта Албанија

Здружението на албанските туроператори и туристички агенции (АТОА) соопшти дека „Шератон“ од први јануари 2018 ја напушта Албанија. За здружението ова е едно од најнегативните случувања во последните дваесет години во албанскиот туризам.

Од „Шератон“ сè уште нема официјална изјава околу причините за овој чекор, но од здружението велат дека причината се погрешните политики на Албанија во промоцијата на туризмот. Според здружението доколку владата бара нов хотелски „бренд“ потребно е да ги задржи оние малку што се во земјата.

„Немањето соодветна регулатива, стандарди и екстремната непрофесионалност се главните причини кои не само што далеку ги држат странците во облата на хотелерството, туку придонесуваат за заминување на оние кои се присутни, како што е „Шератон“ кој беше е тука од 2003 година“, посочуваат од здружението.

„Шератон“ беше прв хотел со пет ѕвезди во Албанија. Со неговото заминување Албанија го губи единстевното име „бренд“ препознатлив во светот, во сферата на хотелиерството и туризмот.

http://plusinfo.mk/vest/138956/sheraton-ja-napushta-albanija
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 24-Jan-2018 at 08:46
Originally posted by Џоле

„Шератон“ ја напушта Албанија

Здружението на албанските туроператори и туристички агенции (АТОА) соопшти дека „Шератон“ од први јануари 2018 ја напушта Албанија. За здружението ова е едно од најнегативните случувања во последните дваесет години во албанскиот туризам.

Од „Шератон“ сè уште нема официјална изјава околу причините за овој чекор, но од здружението велат дека причината се погрешните политики на Албанија во промоцијата на туризмот. Според здружението доколку владата бара нов хотелски „бренд“ потребно е да ги задржи оние малку што се во земјата.

„Немањето соодветна регулатива, стандарди и екстремната непрофесионалност се главните причини кои не само што далеку ги држат странците во облата на хотелерството, туку придонесуваат за заминување на оние кои се присутни, како што е „Шератон“ кој беше е тука од 2003 година“, посочуваат од здружението.

„Шератон“ беше прв хотел со пет ѕвезди во Албанија. Со неговото заминување Албанија го губи единстевното име „бренд“ препознатлив во светот, во сферата на хотелиерството и туризмот.

http://plusinfo.mk/vest/138956/sheraton-ja-napushta-albanija


Сега Шератон нека се пренамени во 4-5 џамии за да го личи просторот
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.