build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот и од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 09-Jul-2018 at 09:33
Од Босна, мислам дека ова е во близина на Сараево. Погледнете каква пристојна, современа и разиграна архитектура.

Originally posted by mirza-sm;150241639

Update sa sarajevskih planina, by Sarajevo Construction

Dječije odmaralište Bjelašnica









Bijela kuća - apartmani Bjelašnica







Centar Srebrna lisica (moj omiljeni projekat )









BP Apartmani Bjelašnica





Beaumont Apartmani Bjelašnica





Apartmani Štini Do - Bjelašnica









Hotel O3 Igman







За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 16-Jul-2018 at 16:59
SWISSOTEL Сараево

















За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 13-Sep-2018 at 18:14
Sofia

iTower - 113m./30fl./Ground works
Hotel Marriott

• 29,858.8 м2 Хотелска част
• 4,727.0 м2 Търговска площ
• 6,918.8 м2 Жилищна площ / Продаваема площ / Ниско тяло
• 9,983.5 м2 Жилищна площ / Продаваема площ / Високо тяло
• 8 897 м2 Офиси отдаваема площ


Обща застроена площ / РЗП: 67,994 кв.м.

Етажно разпределение: 3 подземни етажа (включително 1 частично подземен етаж), 30 надземни етажа

Паркоместа: 235





























Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 11-Feb-2020 at 19:28


iTower - Marriott Hotel









   

Edited by Galileo - 11-Feb-2020 at 19:39
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 11-Feb-2020 at 19:44
Utopia Forest - Burgas















Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 12-Feb-2020 at 10:37


Ова во Бургас изгледа одлично. Изградено е или допрва ќе се гради?
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 12-Feb-2020 at 14:37
Изграден е и пуснат в употреба през 2018 година. Това са реални слики:-)

https://www.booking.com/hotel/bg/utopia-forest.de.html

Edited by Galileo - 12-Feb-2020 at 14:42
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 19-Apr-2020 at 15:13
Marriott Sofia - iTower - 30 fl .






Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 19-Apr-2020 at 15:42
Hyatt Sofia














Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 25-Apr-2020 at 17:57
Ова во Софија фино изгледа.

Идниот Хилтон во Сараево:



За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 07-May-2020 at 09:49
Планирано да се гради во Улцињ-Црна Гора



















https://www.facebook.com/lsnarkitekt
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 07-May-2020 at 19:51
Проектов е феноменален, Црна Гора има многу сериозни инвестиции во туристичкиот сектор изминативе години кои допрва ќе се одразат во нивниот БДП.

Не знам дали е досега постиран и еден друг огромен проект на Бока Которска кој се гради во неколку фази и ако не грешам веќе привршува - станува збор за Порто Нови. Ако не е постиран можеме неколку фотки и од него да поставиме.

https://www.portonovi.com/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 08-May-2020 at 08:00
Во право си,лани летото правев тура низ Црна Гора и особено во Будва и Тиват се прават сериозни вложувања во туризмот преку изградба на нови комплекси вклучувајќи го Porto Montenegro кој се гради токму во Тиват.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 24-Jun-2020 at 15:56
Ulcinj-Montenegro









https://www.facebook.com/morearesidence/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 07-Aug-2020 at 15:37
Боровец,Бугарија









https://www.bulgarianproperties.bg
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 07-Aug-2020 at 15:39
Боровец Гардънс 2











https://www.bulgarianproperties.bg
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 20-Aug-2020 at 10:29
Хотелски комплекси во близина на Сараево

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 11-Sep-2020 at 15:13
По случай 1 година от откриването на търговски център и хотел Приморски в комплекс Св. св. Константин и Елена, решихме да заснемем как изглежда обекта през 2020 година. Споделете дали ви харесва този по-различен дизайн на търговския обект, който включва и хотелска част.
Варна,Бугарија



https://www.facebook.com/varnadrone
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 16-Sep-2020 at 08:28
Два интересни проекта од Софија:

-овој е моментално во изградба-



-овој е реконструкција на постара зграда-













извор: https://www.skyscrapercity.com/threads/hotels-in-sofia-%D0%A5%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B2-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F.1956458/page-55
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 16-Sep-2020 at 15:24

Не ,не е реконструкция . Старият хотел Сердика беше съборен до основи.



Новият хотел Hyatt е изцяло новопостроена сграда и освен овалната форма на фасадата няма нищо общо със старата сграда.







Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.