build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми > Наука и технологија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Простор за анимирани размисли

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 15-Nov-2012 at 23:07

 
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 18-Nov-2012 at 18:16


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 26-Dec-2012 at 17:51Edited by +Protagorist - 26-Dec-2012 at 17:53
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 17-Jan-2013 at 17:31
Edited by +Protagorist - 17-Jan-2013 at 20:45
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 20-Jan-2013 at 15:35

HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 20-Jan-2013 at 20:15

HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 28-Jan-2013 at 12:42

Originally posted by Max

#67
добро е да се знае како се стигнува до ваква анимација која пример во нашиот случај сеуште крчка иако забрзано,но настрана економската привлечност,сепак истата естетски е грдо кубистички истоварена на едно од најстарите светски езера,па макар најдобрите студија ја анимирале и проектирале,башка што ќе бидне шарена честитка за идниот Морален Банкрот
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 01-Oct-2013 at 03:42
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 08-Dec-2013 at 16:51


ретко кој есапи да фрли кадрите од позначајната архитектура кај нас, тук таму во еднооки и само во неколку анимирани приказни кои ги има на нет [1][2][3] сите оригинални и во стрип фазонм, патем сите сличности во истите се случајни, иако не е далеку од реалноста дека сме поробени, излезете тро в природа и дремнете сред ливада Yes ке го соните посекако кензо танге како се нечка зошто никој не му ја есапи пирамидата од планот, инаку анимацииве поприлично ги имаат исплукано наши стрипаџии небаре ако не е по нивни терк тогај е за в ѓубре, додека мене ми се повеќе од токму ко нарација за и да ги пофалам, дури беа закачени и ко клипои место линкои во прв налет, но заради дисконтинуитет со тоа технократијата горе завршија нанижено, а за тука нека тераат интерактивниве фасади


 

  

Edited by +Protagorist - 09-Dec-2013 at 10:35
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 09-Dec-2013 at 10:47


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 09-Dec-2013 at 10:51
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 09-Dec-2013 at 15:58


инфо повеќе за во нишката Софтвер но заради комуникација со истата може и тука да пофалиме ова новиов енџин на блендер

http://www.blender3darchitect.com/category/blender-cycles/ [1]

http://www.blenderguru.com/4-easy-ways-to-speed-up-cycles/ [1][2]

http://wiki.blender.org/index.php/Doc:2.6/Manual/Render/Cycles


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 09-Dec-2013 at 16:00


некогаш само по скици работеле, а денес и програми ни се кусур, се чека на масовно принтање наместо градење згради


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 10-Dec-2013 at 12:47
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 15-Dec-2013 at 22:46


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 20-Dec-2013 at 19:31
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 20-Dec-2013 at 20:20http://www.videoinfographics.com/

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=312&PID=138087#138087

http://www.wolfram.com/cdf/uses-examples/infographics.html~

дисхармонична флуктуација на системот ~ [1][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16]

Edited by +Protagorist - 15-Sep-2015 at 23:32
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 20-Dec-2013 at 23:32вегетеријански урбан котел, а за месождерите и скара ко фејсбук малку им е LOLпосесивен светоглед ~ [1][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16]

Edited by +Protagorist - 15-Sep-2015 at 21:41
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 20-Dec-2013 at 23:34агенди со ограничена надлежност ~ [1][1][2][3][4][5][6][7][8]   [9][10][11][12][13][14][15][16][17]
Edited by +Protagorist - 15-Sep-2015 at 22:03
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 21-Dec-2013 at 07:24
Едит.


Edited by Еден Дечко - 02-Apr-2014 at 22:15
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.