build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Енергетика
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Брана Речани

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Брана Речани
    Posted: 10-Nov-2014 at 20:39
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Nov-2014 at 20:47
започнаа работинте активности за пробивање на патот кон браната Речани на Оризарска Река, сликите се малку постари од една недела по почнувањето на работите беа пробиени околу 500 метри, а до денес можда има и месец дена како се работи.


Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 13-Nov-2014 at 09:34
https://www.youtube.com/watch?v=osicSedyi4g&list=UU005rwLbGJFSr1DRJ1I8-iw
Конечно и некоја од телевизиите да го посети овој проект
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11997
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 13-Nov-2014 at 11:00
А ќе има ли некаква хидроцентрала, или браната се гради за други потреби? Простете за ваквото прашање, малку сум лаик во оваа област.
За сè има вторпат
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Nov-2014 at 16:59
Mислам дека нема да има хидроценрала, а браната се гради за подобра вода за пиење и за наводнување
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1866
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 16-Sep-2018 at 19:02
До каде е изградбата на оваа брана ? Гледам на Мапс има некој пат пробиен, земја расфрлана наоколу ,ама езеро сеуште нема.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.