build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Сретение Господово - населба Железара

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 24-Nov-2020 at 16:33
Незнам дали почнаа со изградба на конаците...https://telma.com.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Jan-2021 at 16:32
Две денешни утрински фотки од мојот балкон
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 887
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 03-Jan-2021 at 16:51
Знам дека е субективно но малку грда и кичозна ми иде църквата .Този осъвременен,стилизиран руски стил не ми допада . Напомня ми на една подобна построена преди няколко години в Пловдив - исто кичозна и контраверзна.


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 03-Jan-2021 at 17:01
Па, што знам, пловдиската е навистина кичозна, скопскава ми е ок, не е толку страшна.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 11-Apr-2021 at 15:46
15.02.2021https://www.facebook.com/frose.music
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 24-May-2021 at 14:20
09.05.2021(од фб)Edited by stef4o - 24-May-2021 at 14:21
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 02-Jun-2021 at 17:35
од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.