build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Свети Три светители, населба Мичурин

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 31-Aug-2017 at 17:46
Еве една денешна фотка.Кон средината на август повторно почнаа да се вршат градежни активности.Најпрво беше поставено озвучувањето на црквата и околу камбанаријата а деновиве најверојатно се врши ископ за поставување на ограда со тоа што она патче кое ја разделуваше црквата од руинираната куќа најверојатно ќе стане составен дел од дворот на црквата.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 11-Sep-2017 at 20:15
Konecno gi trgnaa betonskite tarabi pa eve edna denesna fotka. Inaku denovive intenzivno se raboti na ogradata.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 21-Sep-2017 at 12:55
Еве две денешни.Во текот на вчерашниот ден ја поставија главната влезна врата на црквата.Инаку од почеток на септември интензивно се работи на оградата.Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.