build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Свети Три светители, населба Мичурин

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12483
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 01-Sep-2018 at 17:24
Супер идеја, но пробај да го скратиш, односно да го забрзаш малку, мислам дека ретко кој ќе потроши речиси 12 минути за да го изгледа докрај.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3272
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 01-Sep-2018 at 18:28

Blagodaram na sugestijata.Ke pocekam objektot da go dobie finalniot izgled pa ke porabotam na detalite i ke se obidam finalnoto video da ne bide podolgo od 5-6 minuti.Prvpat pravam vakvo video pa neznaev kako ke ispadne,problemot bese vo toa sto imav negde okolu 180 fotki od razni fazi na izgradba i pocnav da selektiram koi ke gi stavam vo videoto a koi ne. Prvicno videoto trebase da trae poveke od 25 min pa go svedov na 11 no gledam deka uste treba.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12483
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 09-Sep-2018 at 15:05
Знае некој што ќе биде оваа градба?

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3272
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 09-Sep-2018 at 15:08Патем станува збор за крстилница во склоп на црквата Св.Три Светители како и некои останати помошни простории за персоналот(кујна,тоалети и сл.)Слично нешто но со подобра фасада и без оџак изгради Адора во склоп на црквата Св.Јован Крстител во Аеродром.Само не ми е јасна потребата од купола.

Edited by Џоле - 09-Sep-2018 at 15:10
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3272
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 18-Jul-2019 at 18:29
Тука секојдневно се одвиваат некакви активности во внатрешноста не би ме чудело до крајот на годинава да завршат иако мислам дека сепак ќе има извесно пролонгирање.
-----------------------------------------------------------------------------
И црквата „Свети Три Ерарци“, кај меѓуградската автобуска станица во Мичурин, посветена на свети Василиј Велики, свети Јован Златоуст и свети Григориј Богослов чија изградба почна во 2014 година, не е доизградена. Според отец Ванчо оваа црква е во завршна фаза.
– Во моментов се работи на фрескописот внатре и се очекува да биде осветена до крајот на оваа година или на почетокот на наредната – дециден е отец Ванчо.

https://www.vecer.press/политичарите-ги-предадоа-на-верницит/
Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 88
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 06-Oct-2019 at 17:32
Од Твитер.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3272
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 06-Dec-2019 at 13:21
Пет години од почетокот на изградбата...
Неколку денешни фотки во продолжениеBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.