build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеоарт

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 16171819>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 20-Jul-2016 at 15:51не дека и по сите страни не им заминала инспирацијатa [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10] јасно и низ хаику-то посекако, но оригинална наоѓале и сред Sakan малтарењето [1][2][3] односно Kote-e муралите [4][5][6]

~

интересно што се не штанцаат денеска со цнц [1][2] но комбинација жица-стакло-гипс сеуште ќе треба некој да ја тимари рачно

https://www.pinterest.com/pin/166070304979320210/

идеален видеоарт би разгранувал со секој зафат
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 20-Jul-2016 at 18:55
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 20-Jul-2016 at 21:21

...

[1][2] http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1727&PID=200372#200372

видеото Cycling South America (Going South): From Bogotá to Ushuaia

вимео веќе не подржуе флеш тагирање штета убаво красеа тумбовите постои ...

Edited by beTon - 14-Dec-2019 at 18:14
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 27-Jul-2016 at 22:11

кога неколку кадри се' ќе прераскажат е тоа е добар видеоарт, умешност која би требало да ја има секој документарист уште при склепувањето на синопсисот, а за што може да помогне и mindmap табиет / провлечен низ неколку постови понапред како пиксар концептите или сценаријата на с.копола, а од сличен пристап и во пре и во пост продукција може да се има бенефит, за полесна интеракција впрегнат преку соодветна програма [1][2]

http://www.premiumbeat.com/blog/5-film-trailer-editing-tips/што е до скандинавецов, појке еским него инуит чим дозволил да го снимаат, ем на скии место на санка или со дрезги [1][2][3][4][5] она нема каде човек немоит да замине в природа, но за и таму да остане лишувајки се од цел комфор на современиов свет, прво треба да ет особено свесен макар и не бил спремен [1][2] а потоа и да има среќа со лесно да се аклиматизира ... убо е да знае дека животот е благонаклонет кон оние кои цврсто решиле да го изживеат во подвиг [1][2][3] што е и навистина случај со грото земјани од третиот свет [1] сепак за градски гетоизираните најпрво неопходен е туринг ко пост погоре, сетне трекинг налик трансферзално планинарење, а дури потем со леснотија правец кон изворен табиет, иако може и обратно под претпоставка дека кондиција за преживување имате, а волја за слобода не ви недостасува ...
Originally posted by +Protagorist

но бадијала исхрана доколку организмот е секојдневно квалитено загаден со протуркани хемикалии [1]

дури и освестените не можат да се одвикнат лесно, макар живееле на село, фактор кондиција за рурален живот, навики од градскиот, турниме да кинисам помош и слични табиети и ситуации, но со таман план и правилно свесно дишење дури и невозможното се надминува, но пред се е потребно волја за почеток макар и декларативна, и посекако отсекување на зрачењата биле тоа природно или антропогено иницирани [2]

Wim Hof the Iceman who can withstand extreme coldness

Originally posted by +Protagorist

eden primer za izdrzhlivost od vnes na golemo kolichestvo enzimi se eskimite, tie so ogled deka termichki ne ja obrabotuvaat ribata prosto site enzimi gi vnesuvaat celosno, a zaradi shto i uspevaat da odoleat na tolku niski temperaturi, a slichno e i so rusite koi na sever vo izobilstvo go konzumiraat kavijarot, iako jadat i svezhi fileti losos, sepak treba odredeno naviknuvanje na vakov rezhim ishrana a zaradi shto kaj nas dovolno e da se tera samo so svezho ovoshje i zelenchuk

dopolnitelno na udar se veganite koi sportuvaat a koi bi trebalo potrebata od proteini da ja nadoknadat so pechurki so ogled deka sojata denes pretezhno e gmo, no vo osnova dobar nutri-program ta i so tokmu porcii grav i oves kje mozhat i da se prenapregaat, jasno pod nadzor kako ne bi im oshol sportot mesto za zdravje - po zdravje [1]

CHI Principles of Sports Nutrition No.34 - Traditional Native Diets

Edited by beTon - 28-Jul-2016 at 11:22
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 28-Jul-2016 at 11:22ако и нашите приказни почесто би ги раскажувале со стоп-ан. [1][2] сигурно и впечатокот ќе биде сестрано разбирлив, пр. Крали Марко и Дете Татуличе како го таманат црна арапина, за потем Итар Пејо да му вади заби на вересија, а за сето тоа да е спакувано во неколку минути најлесно анимирано, посебно ако се жонглира со различни приказни од различни периоди [3] единстевно треба некоја + инспирација која ако ви мањка најубо барајте ја кај русите [1] кои некогаш морале да бидат и тросмислено умешни за отфикарат креативно на платното работејки сред присмотра и цензура воопшто агитпроп притисок, та она сеќавањето засотрениот црна арапина да го освежат индиректно преку песна од птица, обично која утрински ја објавува слободата мелозвучно, иако и без тоа птицата симбол за слобода ... вие пак ваквата порака пуштетеја индиректно во фон со некоја трака како славеј пиле, или можеби еј гулаби бели од златно славејче [1][2]

инаку откако држам уметнички камера во раце, не се сеќавам да сум склепал стоп моушн видеоарт, освен можеби како брејкденс искуство на коњопој по клубои и пабови, но нели никогаш не е касно со Македониумот да си поиграме колажно како метеор по комшилук, онака фино да им слета сред атинскиот софискиот или белградскиот ултранационализам, да не ме сватите погрешно / не за да ги поразиме со ами отрезниме од бунилото на ариевизмот, нели ние од секогаш сме биле космополити чија инвентивност уште во 19 век ги надминувала ситнопаланичките идеологии на балканот, та зар први немаме република в него, чунам и прва социјалистичка во европа а 5-та по ред на почеток од минатиот век [1] не случајно, на ваква тема би имале и отповеќе заинтересирана публика и прилика за нејзино тимарење, пеглање и перење мозок, и така грото популација заради то мас-медиумите е политички попарена, па не ет лошо да ја олабавувате ко што чинеа еднооки

ко за почеток нафатете се на нешто поедноставно [1] а зошто да не посакате и повеќе [2][3][4]таман можете и силуетно да импровизирате околу ликовите [1][2][3]

This Is Where We Live

~


за анимацијава ич не напоменав два три битни момента прво ригингот [1][2] а потем и софтверот [3][4] бидејки колку и да е оригинална работа стопмоушнот доколку се комбира со 3д матпеитн во позадина може да биде и уникатен микс од техники, но и 2д видео колаж ќе заврши работа, ако некој ве поучил за тоа [5] бар на саемски воркшоп

Скопје Креатива 2013 Анимиран ФИлм


налетав на некој комшиски документ за тоа кои биле најизвикани имиња по видеоартот овдека, иако ова е строго апропо фестивалски расположените видеографи, останатите јасно чаламот си го чуваa за свој и за мерaк на пријателите, налик спин само за пред комшии [1] интересно беа спори времиња па и еден лик да ви ја сконта поентата доволно беше како фидбек, сега иако хиперактивно нит двосмисленоста е дофатлива, а не пак нешто тросмислено, нормално сите итаат некаде и се' рециклираат само попатно, токму додека не бидне проектиран муабетот на сребрено платно, а и тогаш кој купил карта или чекал на гратис [2] пример годинава [3][4][5]

одете со срч за Скопје иако нема многу абер
https://issuu.com/gjorgjejovanovik/docs/videografija_regiona

~http://www.huhmagazine.co.uk/7144/video-the-making-of-ok-gos-the-writings-on-the-wall-music-video

Сеим Ес Ит Евер ВозEdited by beTon - 14-Dec-2019 at 18:18
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 14-Dec-2019 at 19:13

на тема глобално затоплување еве конечно да пуштам прост скромен микс од аудио и видео абери за гренланд и човечкиот екофутпринт, а се мислев дали да комбинирам ајс&фаер [1] или пак да терам со некој ремикс [2] за тоа колку смеуспани во однос се’ што се случува околу нас илити во кои времиња живееме, но еве и без многу тросмислени абери поентата чинам е доловена во однос мамурлукот и трезнењето пред да почне да ѕвони будилникот ... веројатно добро ќе дојдеа и коктел од 4k кадри [3] но за да не ме натоварат со тантиеми па поарно е вака топтан абер без чепкање ни на аудиото иако го превјасав за да можете да се фокусирате на поезијата на зборливите глаи ... понего тро чалгиско-психоделични прелети над артикот на кои им фали само маркери низ кадри каде све им клизнале хидрогенки врз гренланд во минатото [1][1]

поучен заклучок од видеово е црешата од шлагот на крај ~ чејсинг д ајс

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=559&KW=буквално&PID=235590#235590


Edited by Zelenikovo - 14-Dec-2019 at 19:19
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 15-Dec-2019 at 00:44

да не рече некој само жута штампа па ете и пожутено видео
истуриле што истуриле но бар да очистиле, горе вели потонало

https://www.theguardian.com/world/2016/sep/27/receding-icecap-top-secret-us-nuclear-project-greenland-camp-century-project-iceworm

https://en.wikipedia.org/wiki/Camp_Century

[1] https://www.bbc.com/news/blogs-news-from-elsewhere-49209510

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 15-Dec-2019 at 19:41

ватевер-д-костс вели репортажата на крајот, која во видеово е реврзет за да пробам некако да потфрлам ука дека дат-деј-маст-кам кога топтан ќе си спакуваат сите ’истражувачки’ бази парталите од Антартик, иако двосмислено се лепи поинак лирата на њу-ордер можеби дека фракинг-анбилвабл е да си терале вакви експерименти дали над дали под Антартик дипстејтовци, колку за потсетување првите воени експедиции воопшто на Антарик ги финансирале рокфелер&ко [1][1] ме чуди зошто тоа не го сторила самата влада сигурно маршалов план ги исцедил [2] потоа терало кај терало а официјално затерало исто ко на Гренланд, ’само’ со нуклеарно реакторче за ’научни’ цели за што исто скоро се разбра [3][3]може не би требало да се гледа конспиративно на тамошните експедиции и бази, но којзнае што се’ не може таквото чепкање да предизвика [1][1] воопшто дали за се’ чепнато знаеме и колку од узнаеното како јавност можеме да имаме фајде во однос ww3 која Не Дај Боже да дојде што мислите некоја засегната империја нема да пушти склет сценарио, иако тоа може да се стори од страна, но така бар ќе знаеме кој е крив додека вака ќе се правдаат сом-саентист-гот-литл-фази-ин-д-хед, ајт да се надеваме на јужниот пол саде има само научници со човечко срце па нема да тераат алгоритамски космополитизам за своите мецени!?
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 16-Dec-2019 at 05:05

немaрно нaнeмерно горе кратејќи реченици контекстот тро изместен околу маршаловиот план и кога се' рокфелерци биле антарктички мецени, конечно џекилци директно индиректно тие се аги в сАд, во секој случај фин спунт чунки неслучајно за да ојди уште еден пост во нишкава на слична тема НО со македонски зарзават, таман и да се закачи конспиративниот момент кој кружи околу овој континент, та еве базфид видео кое вели такви кон.тези има 6 а ја би додал потенцијално и 7-ма т.е. зошто да нема некоја античко македонска база на антарктичките платоа која доколку си ја национализираме би послужила за да ги праќаме на трезнење таму груевци и зајковци алајк, иако ќе мора да тераат тро апраџик експедитивен ноухау [1][1][1] ако има некој попаметна идеја, освен сиктер сеир како тоа античка неолитска илити енеолитска била базата, нека каже со време за што би ни послужила, можеби да се однесе на дипфриз и јазикот ако веќе тука нема место кај да сезамрзне поред знамето преамбулата името, таму бар ќе остане за наредни векои нечепнат ...

Macedonian Ontarctic Base


постов има за намера да поттикне волја за експедитивни експедиции кои кај нас нешто се на стедбај побајаѓи време, исклучок можеби се онаа на Јаков по стапките на Алексо и Марина по отстапките на негоата војска, тука не влегуваат оние локалните, а чекам да чујам велат имало и такви кои се спремале за на Јупитер да се телепортираат откако извадат од подруми и гаражи астрални катапулти ... бајадерата и така сигурно ќе биде вкусна ... во спротивно ако и за ова се шкртаат шкрто проблем бидејќи чаламот ни голем за да мољакаме за системски аутостоп во сончевио двор ... во секој случај додека другите стигнат на марс ние би требало и отаде јупитер да турираме ... еве пак инспирација за оние кои би да коленичеле по/за тотал рикол лоботомија!

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #350 Posted: 16-Dec-2019 at 14:48

аирлија Кој сака да биде риал космонаут нек дума рурално, не чекајте да ве качат на брод дипстејтовци откако запалат светска економија, НО ние и тогаш ќе дадрмаме по јупетерови сокаци [1] нормал и потака!
е сега кој не добацил до јупи може да се опроба на тоа неговата постара месечина [2] хм што е постаро јајцето или кокошката!? ups ако ви е поштар внимавајте околу флајт шедл нареднава деценија бидејќи може да секнат летови и кон европа! освен ако не сте štipendist за марс [3]
откако стаив соодвтен амортизер за меѓупосоти можам да речам видеаорт сцена кај нас сакс О преку телефон, вистина креативни сме на муабет ама кога треба да седне некој да спржи кадри~за~око некако им киднал курсорр од вијуга! би предложил на млади стари та и заминати да користат видеоартот како маиндмап визуелизација, само нека внимаваат од каде по тјуб влечат материјали, ето за тоа онтартичката база виа базфид си добив жут картон, проблем доколку се потпрете на ваквите сезонски мајндмап прибелешки! пазете само да не дотерате до алибаба лоботомирање [4][4][4] соушл инжињеринг рулз! ме чуди како во филмот ама баш ниту еод далеку европската месечина не им влезе во траекторија?

http://www.build.mk/Forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=185425#185425Edited by Zelenikovo - 16-Dec-2019 at 14:48
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #351 Posted: 16-Dec-2019 at 17:17

ова насловот од видеово ако се трансферира во македонска потсвест одма ќе ви го спинуваат удбалитичари како гласајте ЗА, во еа-центрифугата пак нивните мецени им имплантираат соодветен сублиминален борат спин ко чукш дорчо ќе ве праиме Индија, ех да беа паметни да можеа да им речат аирлија ќе не има милијарда!

Life In The Third Worldтуку што кога ќе здрма светска економска криза ќе има ли стрит-фуд вака да се купи, тоа сега немаме соодветни Народни Кујни, а не пак ако нема камен за по зарзават за на тезга, ќе си чука Народ глаи зошто не стокмил ворст-кејс сценарио правовремено за такви околности а понего и да стркала каков таков самоодржлив моментум за во небрано! еве интересен спојлер како таквото чукање глава би изгледало пред-апокалиптично [1] еве како апокалипчно [2] и нормал постапокалиптично [3] иако многумина веруваат nwo ќе бидне месонска реалност, ги разбирам, кој би сакал да се соочи со фактот дека живееме сред ако не на почетокот од крајот на апокалипсата, нормал полесно е да фантазираме нели [4] а имајќи го и тоа право јас ќе речам криво ми е што не сме се продуховиле колективно та да сме и скубнеле на индустриската ревулуционерна стапица, ех доколку Тесла се вратил дома наместо да им дреме во месонска гајба таму кузнај може ќе било поинаку!? хаха веќе ќе бевме киборзи [5] или уште поголеми мутљаци кои ќе си ги возат дипстејтовци и без пуш’д’батн сцнарија [6]бреј треба некој да ги смикса во леери горново и долново видеоа може и ко следниве прилог прелети да има меѓу сцени

https://ourgoodbrands.com/real-impact-fast-fashion-industry-world/

https://sloactive.com/slow-fashion-guide/

https://imgarit.pw/fast-fashion-impact-on-society.html

Edited by Zelenikovo - 16-Dec-2019 at 17:37
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #352 Posted: 17-Dec-2019 at 00:00

жално ама ептен многу жени и кај нас се дел од оваа горна светска експлоататорско конзумеристичка шема, кај нас исто со нето плата од 3 евра дневно, ем ко за иронија живејат на европскиот континент, ова нешто не штима, можеби треба да се гледаме ко балканци но и во тој случај сме на дното абер ’14 [1][1][1] а теоретски може да се наштима ако бар нивните пријатели гласаат против постојните удбалитичарски мастадонти! кога пак ова би било извибрирано дополнително со алтернативи за текстилните фабрики ~ потенцијално рурална самоодржливост преку допуштање за одгледување медицински канабис само индивидуално за селски домакинства наместо корпоративно за буџовански интереси ~ сигурен сум или ќе стават катанец текстилци или ќе подигнат и плати и работна атмосфера на ниво на човечка а не бројлерска експлоатација!

https://thewip.net/2007/08/18/sweatshops-producing-big-western-brands-in-macedonia-continue-unchecked-leaving-twenty-women-dead-this-summer/без амортизер со кој памет сега пробуваат да ги подобрат услови ’социјалистиве’ навистина не ми држи акал, капак до толку се очајни работниците во овој сектор да просто ниту мобинг ги тангира само за да донесат на стол дома каква таква плата! амортизирање на жими мајка без никаков простор за преквалификација или пак рурална самоодржливост е налик пукање во лице на шивачките а не на конфекционерите бидејќи овие пак се’ ќе прекршат врз грб на вработените дали преку отпуштања или пак прекувремена работа! реално никој не ни е крив да и после 70 години елитистичко мрцварење и пљачкање на народот Народ пак им верува на удбалитичарите чии ветувања мислам ред е да ги пуштиме секторско-барометарски за во европски гинисови рекорди, чиниш сме биле некогаш поплатени, хм споредено цени и плата вторава ствака само се намалува а цени зголемуваат та исто е само што кучината касапски отпојќи си лапаат! утеха ете може да ни бидат земјите од третиот свет, но таму бар имаат по десет деца па и трпезата ја помагаат повеќемина, на страна ценовниот диспаритет во однос нас!
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #353 Posted: 17-Dec-2019 at 02:33

некако последните две видеа се поклопуваат во дезенот, та добра прилика да се потенцира дека корпоратизмот гледа на вработените како арамии кои ќе му го цедат профитот, а на крај работниците се дотуркани до такво дереџе да ако мора да остане во Македонија да мора да се снаоѓа на милион начини само за да скрпи месец за месец, сигурно мнозина и волни да подмитат или пак на црно нешто да прошверцуваат илити Не Дај Боже да сеснаоѓаат дрско незаконски налик превари крадење проституција, всушност кгбт заедницата добар дел и вака станале обоени иако сигурно мнозина и од бес, но зар треба некој некого да суди бидејќи животот го довел до дното а таму пробува се’ само за да не си тргне ножот!? вака видено Христијански поголем кукавичлук е да се отепа чоек отколку да премине на темната страна, бидејќи во вториов случај шанса да се врати во нормала има додека ако се отепа вечно проклество не му гине!

почекајте со ваков акал за Беспари ќе ви ја шитнат и обработливата земја


и ајде кажете каков амортизер има за постојните економски еколошки политички околности, дури немате ни отвор а глумите отворено општество, а прилики сте имале [1] ако имате здрав разум ќе сконтате дека единствен излез е или Земјоделие или Печалба а да не тргнете со умот удоле кон тињата дали бркајќи ветер дали магла додека си корумпирате и морал и чест и здрав памет! НО сигурно ќе речете какво земјоделие кога и постојните земјоделци бегаат од него, Точно кога се оставени сами на себе а единствено биваат залажувани со трошки во однос обемот на алокација на буџетски средства и бенефиции кои одат во овој сектор а споредено со останатите сектори, само колку камен оди на инвестициски буџети заради градежништво трасирајќи автопати и пруги оди народе бркај сетне ваљаци за да му доиспеглаш со аплаузи и егото на удбалитичарите освен џебоите за етпарачката и какофиничната подлога! земјоделците се налик 30% Народ а добиваат 3% од колачот (паушално карикирам), а да е посмешно дури немаме ни за дома млеко а не пак за извоз [2] за што пример чаре би било на домашен астал да можат млеко да продаваат само мали млекари додека големите да смејат да бркаат само извоз! балансот пак би бил принудување големите млекари да имаат свои ЗИК-ои ... но тука доаѓаме до проблемот со земјата што пак мора да биде оштроумно решен да предност повторно имаат малите фарми а не корпоратистите [3] тие пак нека вадат хајтек ноухау и нека растат пченка и пченица во вертикални фарми-силоси, НО повторно како да се мотивира Народ на рурална реемиграција кога за такво нешто му треба баснословна почетна инвестиција [4] и навистина ако не се сторат реалност општински машински кругови адио памет вакво нешто [5] овие пак сегашниве или претходните удбалитичари фрлаат само прашина во очи виа свои апликанти за субвенционирање сеир за млади земјоделци, бреј ќе му дадеш некому поттик 20k евра (претходно 10) и оп ето га земјоделец, каде е Здружување каде Едукација за Финален Производ каде е Брендирање и Диверзификација, АЛОО АДБАЛИСТАН до кога со небулозни шеми ќе купувате гласои !? дефакто нема ли основен амортизер кој би им осигурал минимум сигурен прилив и на постојните а не пак новопечени земјоделци ко што велам бар налик индивидуален медицински мрмр само да е дозволен по мали фарми наместо ко сега мафијашко-корпоративно прајте си вие математики ама и старците ќе заминат кај својте деца в туѓина, до кога само ќе се улавите дека еу ви е чаре, можеби но само за бројлерлук и одлив на мозоци а сега и ангарија работна снага! вистина пола од овие абери кои ги преедочувам трчајќи по евроатланската центрифуга тоа тнко, ќе дозволи еу да им лупнете на корпоратистите врата, каде кога ела нека ми каже некој дека ќе помине вакво нешто со таков акал!
исто една побитна работа е Мотивација на Младите за Рурална Реемиграција, а за што од помош можат да бидат оние неизвесните апокалиптички сценарија, НО посекако и питоми а трезни предожби за тоа што значи да си сам свој ага ем да си спремен како арслан а не фотељашка амеба, па тоа и најопасен питбул да фрлиш во која и да е градска центрифуга ќе стане пудлица набрзо, а не пак какви ги штанцате од раѓање деца, после биле килави за бројлерлук па немате ни подобна маса за да мамите корпоратисти од понадвор, единствено оние од селата или од внатрешноста што си ги користите како ресурс за вакво нешто како би им работеле ангарија на вашите инвеститори за кои и од мајка млеко би им стаиле во кафе, каде со тој памет навистина незнам!?


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #354 Posted: 17-Dec-2019 at 23:23
тро и рурално духоносна мотивација


чудно интересно е да на Село комотно човек може да стане космонаут доколку се продухови, што пак во град е суперсклет возможно но килаво, а кога еднаш ќе раскрили рурално кога и да се врати назад секогаш ќе му ѓеднее за таа жива космонаутска слобода, иако самиот трансфер на Село без љубопитност за мирот во срцето низ молитвен подвиг т.е. без духоносни медитации чинам не е доволно за роверот да почне да се дружи со разни појави ликои и муабети, во секој случај и градско гилиптерски даси живее вон центрифуга бар ќе ги насети ... Никола Тесла пример бил таков лик а веројатно знаете каде таквиот негов рурално аскетски веј-оф-лајф го однел, овде мислам на димензиите а не глобалните центрифуги, па така и вие доколку сте доволно свесни и упорни дека тоа може и со вас да бидне случај чинам нема да се колебате зоштоод урбаните џунгли односно градските центрифуги да скубнете ...

No free-energy device will ever be allowed to reach the market

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2984

Šajn On Ju Kreizi Štipendist


ако нешто научив во животов е дека најнапред треба да си ја спознае Чоек својата традиција а потоа ако не му чини да брка туѓи, во однос медитацијата тоа за мене бидна исихастичката техника да низ молитвено смирение стигнам до соѕерцанија кои можам само да посакам секој да ги доживее а како би му се израдувал на ѓивотот како мало дете, но внимавајте летајне по туѓи ластари многу сплеткало, затоа ќе речам држете до својот корен бидејќи штом надојде бура (а чим скиткате низ разни димензии надоаѓа) ако немате корен заминавте дали со памето дали со душата по разни беспача, слично го здрмало и Тесла иако дефакто скитнувајќи во меѓувреме посекаде налетал на многу што интересно сепак ко и ДејвидЛ заглаил меѓу твинпикс редои ~ ех да имаш пристап до знаења и знаења а да ти врзат машна месони виа својте ботови, кој не знае што e безблагодатно скитката медитавно (сакале или не) ним ќе им допаднете в раце бидејќи тие им служат на паднатите духои кои царуваат во поднебесието односно астралната рамнина, и иако Тесла имал ксмет да ја минува со леснотија истата бидејќи бРеГраундот во детство низ аскетски православен подвиг му обезбедил екстра Благодат [1][1][1] сепак на крај месонерија му земала мерка! во секој случај креативно инспиративно патешествие би ви посакал штом заминете одлучно од загаденава на сите нивоа центрифуга!вер дит ит гоу Тесла ват ду ју тинк!? да не му чуваат бреинот во некоја месонска тегла [1] греота ако е така! велат посакал пепељар да го сторат на крај, хм јас би рекол го уцениле да одглуми! од него зависело само дали можел да им скубне од гајба, знаеме дека не успеал,ѓ [2] само не знаеме зошто! си си многу го сакале мамбо мамбо не му дале да си замине! туку муабетот со кибритчињата и денешните спејс-климатолози еве фино е срочен во едикојси шорт за Тесла и крајот на светот, си мислиш волку фино се’ ќе се заврши и кога кибритчето е во раце на неодговорни научници!стартрек ентузијазам за во семка од лубеница!
дремете си вие во град и ќе ве биде што би рекол НиПо!
бар имајте осет дека што почесто треба да сте во природа!
но робајла директно или од спунт па ве разбирам!!!
затоа думајте дека треба да загинете од бегање!

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #355 Posted: 19-Dec-2019 at 00:32

дека на ангро се експериментира со идеите знаењето и патентите на НиколаТ тоа не е за чудење, прашање е зошто банкорп елитите би дозволиле таквите абери да илезат во јавност кој ќар ќего имаат од тоа, нивните пак мецени масоните уфилмани еугеничарски ги влечат пак конците во позадина и далеку подрско сметајќи според нив дека има премногу луѓе на планетава та уште фали да се дуплираат, затоа и се крие многу што од технологии кои можат животот да го поедностават енергетски или пак оправаат биолошки, во вториов случај алудирам на теслиниот вибратор [1] кој уште во минатиот век го туркал некој медицински [2] а слично ко и Тесла завршил како завршил, денес ваквата терапија ја нарекуваат квантнат медицина и спаѓа во редот на алтернативна терапија [3] зошто и дали исто како и кај Мрмр-от нема константни истражувања на ова поле во однос медицината незнам, може некој фармациски агент знае, но за чудење е како сличен абер се провекол на TedT [4] иако се правдаат тедовци дека тоа било случајно, ех да постоеја на овој свет случајности арно ... еве и видеоарт од таа промоција на кој му фали само ко на горниот шорт кољо да му влета сред вибрирање ...ова алхемискиов апостроф бркале меџик вајб малку забегано делуе, но што да му се лутиш на гностик кој битно му е само дадено знаење но не и севкупно знаењето како корисно а не сензационалистичко, на страна ова поентата и пристапот му се на место, дали истите ќе станат и на запад меинстрим медицинска норма х којзнае, никогаш не е касно, НО да се вратам на потребата за тоа природниот збег кој го заговарам во последниот стих од минатиот пост, бидете умни хаосот од фреквенции во град ве ремети озбилно та или вибрирајте Молитвено за така да бар да се одржувате во баланс енергетски или гитавела на Село за да оставите природата да ви шепоти убаи фреквенции, во секој случај освестете се дека имате избор [1][1][1] вака земено греота е доколку не можете да скубнете од градот да очајувате ете имате едноставно бесплатен духоносен амортизер, сепак [2][2] морате и самите да Поете кога одите на Литургиите!!! ах каква радост е всушност тоа, но некако кај нас е срамота да си и Воцрковен а не пак да си дозволиш активно сам да се лекуваш камо ли цела Црква во еден глас да го Слави Бога [3] не се секирајте ако имате длабок глас пробајте тивко на дијафрагма да поете и на Хорот да се надоврзете а тоа да е неприметно за да не одвлекувате т.е. привлекувате внимание бидејќи фалширање знае да пречи, сепак кога сите присутни би поеле тоа нема ни да се осети НО кој да ги куражи, во Град токму можете и требате но ко за беља на мнозина во Манстир им се отвора дизна додека во Градска Црква мукла е работа, во Манастир бидејќи тихувањето и хармонијата се постојано неопходни та и треба од тивко потивко да пое гостин ако веќе мора, таму просто вибрациите од оние кои секојдневно се натопени со молитва се повеќе од доволни за да ве закачи или подзакачи ваква регенеративна Благодат, ако пак на тоа се наштимате во Живот и Светотаински очекувајте дека ќе ви замириса кога тогаш и на повисоки сфери на постоење т.е. почнете да потфаќате од еманацијата на Божјите Енергии ...

постов чинам би им бил од помош на мнозина кои имаат озбилен склет ним би им порачал исто бегајте од фејкбук и слични склет социјалки каде се истура енормно количество негативна енергија која вие од спунт си ја кркате дали директно како гнев од коментари на познати или пак индиректно виа агитпроп по медиуми, а воопшто битно е и што слушате и што гледате зар и во 21 век не можете да се поучите што е тоа Емоционална Интелигенција [5] чините и барајте арно и тоа ќе ве стигне и ќе ви се враќа, кога пак некој ве извадил од кожа особено немојте да колнете, пример така дополнително ги сакатите вашите политичари та и да сакаат нешто да испорачаат кутрите и раце и нозе сте им врзале бидејќи ретко кој од нив има Благодатен Штит преку Светотаинска Воцрковеност ... не сум ни јас поарен кога ги табам но воопшто со зла намера иако малку зијан е многу зијан НО кога прават бунар грешки кои и од месечина можат да се видат нормал ќе изреагирам онака малџиски но бар гледам да не е тоа дрско туку креативно налик О Абдалистан Што Ви Треба Касапанава, така речи фори кои и меѓу пријатели си ги пуштаме за доручек! замислете додека се возите во автобус на таван ви оди соодветна проџекшн мапинг инсталација која ќе ви биде како мајндмап потсетник дека не е вредно ниту да кркате ниту сервирате склет вајбоина, ајт аирлија уште да беше бесплатен јавниот градски превоз и да се тепа народ за соодветна колоритна терапија ...

https://vimeo.com/60277132

http://www.morethangreen.es/en/elsewhere-video-art-installation-at-a-railway-station-in-malmo/


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #356 Posted: 19-Dec-2019 at 18:08

кај нас камен а волку креативна инсталација посекако немаме освен ако некој маркетиншки не ги нападне скопските перони, а може да се размислува за лајтшоу кое едноставно би обојувало зелено одреден перон каде треба да пристигне или замине одреден воз ...

но можеме да импровизираме поинаку та паметна инсталација ќе биде патничките возои МЖТ да ги полие со nano-премази, така ем ќе може со леснотија да симнува ефтини флеки, ем на супер креативните графити-бомбери да им остава простор за арт-вагонизам чии абери недела до две би скитакале по нашите пруги, налик подвижна галерија за од време на време да се разбива монотонија, во спротивно МЖТ постојано ќе фрла камен за бришење и постојано ќе бидат примамливи композициите за Г.Бомбони (интересни коментарите во видеото доле) се лажат сите оние кои мислат дека со терсене казни ќе ресетираат терсене урбани артисти ... колку што и порано ’90-ти ги ресетираа ... сепак реткост беа шарено бомбардирани патнички композиции, но фора беа товарните вагони ... денес пак правењето графити-зијан после шарената револуција мислам веќе не е некое озбилно табу, а за разлика од политичките флекосувања, графитите се поезија за очи и уметност во движење доколку се истурени врз транспортни средства, доколку пак ова законски е уредено уметноста ќе тера од кич кон префинета, пример да мора секој јавен објект на улица цел да е искречен со керамичка боја, а секој индивидуален или стамбен да биде така цоклосан во приземјето ... проблемов е озбилен и ако вака му се пријде Градот ќе живне а во исто време нема постојано да фрчат нервози и средства за префарбувања, керамичка боја оди на ѕид, додека за метал чинам само нано-премази се чаре ...

graffiti and street art ... most significant contribution to cultural heritage

[1]


1UProduction presents: The new “ 1UP ONLINE SERIES 2017” There will be one new episode every month. Check our Instagram to stay tuned
https://www.instagram.com/1up_crew_official/?hl=en

имав некаде пуштено абер за нашите сквотови имаа едно време и свој сајт ама и тој испарил и мене ми имаа испарено меморија каде го бев пуштил муабетот, чудно е што како уметност сеуште нема адекватен статус во општеството ниту пак некој се труди на младите да им најде простор ем да ги помогне со материјали за да интервенираат каде енеопходно, можеби ако им се одврзани раце ем со полициска придружба онаму каде некој не го или неможе да го испочитува законот за ен.ефикасност или пак општинските за уредена фасада ете да можат сите по избор и тоа карабини да фино шарено си ги бомбардираат! сигурно многумина би биле против, но ако во Шутка бидне ова фора чинам сите натака ќе си легната на брашно ...
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #357 Posted: 20-Dec-2019 at 14:32

сега како стојат работите сите си се прават на мутави а доколку некој некому надзаконски му дозволи ќе си обележи територија и тоа е тоа, ко во случајот со графитот на бедемот во о.Аеродром [1] според мене погрешно, можеле да думаат со ваков мегали-спин хоризонтално пр. на велосипедската патека на Кеј илити тротоарите на буч.ЈанкоС [2] арно ама кога нема дебата а не пак законска рамка и ова е може добредојдено ако вака се предупредува колку е запоставен кејот та од спунт да се разбуди градот за својата небрежност [3] ова би дошло како опомена и казна во едно, вистина греота е каменот на кејот да се ремети на толку крш фасади низ Скопје, си мислиш набитолчани не им текнале, ноу имаат и планина и енѕеро во близина кај да се изфуваат па немаат потреба од скопска вајбоина [4] каде партиски сме така наштимани да удбалитичаркските племенски сојузи ни земјотрес утре нема да ги олабаи во своите фатаморгани! фато мори а да земеш да се сториш мрмрџика [5] та да се отрезниш од еа-бунилото преку креативна и рурална самодоржливост наместо подмитено-непотистичко халуцинирање ред за мед&млеко, хм изгледа ќе треба и мрмр земјотрес и мрмр цунами и мрмр соларна бура за да Народ скубне од сегашниот удбалитичарски матрикс, или!?ако некаде има простор за графити думање тоа е Скопје, ете не ги кречат тоа бруталистичките натур-бетон фасади [6][6] OK ајде законски нека дозволат Народ да си ги бои, почнувајќи од НБРМ, а бидејќи и така не сакаат да си исчистат ѓубрето sds кое шарено го истурија врз неокласичниот пандишпан та зошто да не биде до крај креативни и да дозволиме на сите државни институции да можат млади да тераат графитајла декорации [7] ех штета ја обелиле инаку скокалницата на МНТ како плаче за еден лековит мрмр лист, иако не е лошо одвреме навреме да и се стркалуе за општествени кампањи некој пластифициран графити тепих ... исклучок можат да се спомениците бидејќи се историски ликои, но постаментите з’ш да не, ова пак може да биде маркетинг спин бар едно десет години пробно да видиме како ваквата и така сега запушена атмосфера пост-шарената-револуција би ја искористиле надградиле и откачиле така да буквално македонската престолнина бидне тематски парк на сите нивоа! прво ниво неолит, втора антика, трето модернизам, па брутализам, па еклектичка неоантика, а еве на крај и улично истурена современа уметност, ТА ако подобно се спојат сите вакви слоеви тоа и навистина може да бидне туристички магнет, единствено бедемот на кејот може да се остави чист, но додека Вардар не се очисти и колектор не добие заради потсетување какви гнаси се денешните удбалитичари комотно и тој може да се флекосуе до даљне, дали!?

а да го именуваме Скотје баш Шутка не е лошо
сакате плафоњерски СК туризам тоа би било црешата

поетичноалопоетичноEdited by Zelenikovo - 20-Dec-2019 at 15:06
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #358 Posted: 22-Dec-2019 at 02:00

ќе речам сируп шуруп или иљач им се графитите на младите заробени во бетонската џунгла, та бар да имаа асолно развиена спортска сцена та на ангро да се фокусираа на истурање вишок фрустрации помалку индијански, НО немаат па и не им се лутете кога градот пузер ви го прават со графити, имајте почит да сред сета сиромаштија наоѓаат бар и за тоа волја креативно да канализираат вишок склет од постојната безидејност и општествена подпросечност! штета што во однос шарената револуција ги беа исто ко немал број пати извозиле удбалитичарите, иако сето тоа бар беше креативно некако за разлика од мал милион пати кога буквално ги пуштаа низ вода младите небаре за нивно арно мислеле, интересно но вака подло ги ботираат сите граѓани воа удбалитичарските ботои [1] а кулминација би било кога сето тоа фино глобалистички треба да се надгради со буквално учипување како полесно би се стигнало до бионичка суперхјуман револуција [2][2][2] ех графити графити тогај ќе мора креативни урбани герилци да шкртаат со фреквенции не по фасади туку врз маски кои Народ ќе си ги носи глумејќи трансхуманистички развој, НО стоп ова е потенцијално само сценарио каде би стигнале доколку оставиме други да ни мрсат конци, а што може да сториме, хм да се освестуваме со време дека многу реална е амбицијата на еугеничарите од Луѓе да сторат киборзи а од градои метрополис филмои што и баш не им е скорешен порив туку поодамнешна агенда [2] и дали не е возможно тоа, ах сигурно и во романтизмот им било смешно кога им велеле дека ќе им вклучат по дома светло арно ама гледаме дека денес веќе истото свети и во канализација онаму кде низ вода пуштаат цфц вишоци, така и утре ако си дозволи Човештвото да го следи филмот на банкорп елитите единствено на што може да се надева е што помалку да бидне изботиран буквално, а дали тоа не е самозалажувањр прашајте ги најдобро оние кои чеаат на ред за бионички имплант нели си имаат вистина потреба, а тка и вам кога ќе ви сотрат готовина веќе знаете дека безготовинско ви е неопходно та и со имплантирани чипчиња да ви го условат заради некаква антихакерска безбедност јасно вие тоа од старт ќе си го прифатите како логично, сигурно нема на Село да се преселите кога на Село абер си немате како Сомоодржливо да Живеете, оф што ако јас имам кога практично освен по некој ар не сум засукал ракаи да фатам агро-ритам еснафски ако не фармерски ...

една возможна комбинација на нечујно ботирање би било виа наноботови кои се толку мали да и под светслосен микроскоп нема да ги забележите, а истите можат да ви ги пуштат контролирано регионално виа гранули од нескафе или пак глобално виа кемитреилс, сајнс фикш их камо да е така, скромно ќе речам Господ Да Ни Е На Сите Напомош бидејќи единствен начин таквите нечујни шеми да се ресетираат е да им смените вибрација пример од жолто во зелено, возможно навистина доколку Благодатта сте ја познале т.е. знаете како Светиот Дух делува врз се’ ептен онака чудесно да и без еким Болни се лекуваат обновуваат та и Воскреснуваат ... сепак без да го кренете Мечот на Верата кој е Словото Божјо та низ Славословија и Молитви да живеете ова и тешко да ет возможно, но не очајувајте бидејќи што и да се случува на овој свет вам ви е битно само да си осигурате Премин кон Посветол ... тоа нема да го сторите ако сте насилни бидејќи таму за гневот нема место та преносно разберете го следниов видеоарт делувајќи Молитвено а не касапски!!! кој би рекол зар ако вие сте се спасиле нема ли да ви биде мило и други да Спасувате ...леерот врз филмо е од протехно гик [1] кој вели ништо страшно [1]
поштено Слободна Волја кому што му чини
гледајте само чинот да не бидне адио памет
она фамозното хомо-силикон [2][2][2] кое го заговараат трансхуманстите


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #359 Posted: 22-Dec-2019 at 21:51

колку толку и сега сте попарени од идејата за хомосиликон но повеќе агитпроповски таман за да ви влезе под кожа сублиминално неприметно синтагмата силиконска долина рулз [1] (иако ете отпор и виртуелно ќе може да давате) така аклиматизирани само треба уште да заверглаат глобални шок&ејв сценарија и да распалат гир-ми-ап-микроби анимирани филмои [2][2][2] за да биднете и како Луѓе доброволно спремни за некст левл учипување, кое и денес донекаде фреквенциски се истура врз многу млади виа техно хаус и трансерски вајбои, популарно речено летс-гет-хај-ви-ар-гоинг-ту-парадајз [3][4][4] аха кечап од нонлетал бурчкање по мозок на веќе претходно пробуричканата меш-патејто популација која ја миксаат низ телевизиски социјални и конзумеристички казани, сигурно некој ќе срипа ах ѓубре скиснал по журки а сега го једе, али среќа не сум го кркнал фората ко мнозина свесен уште во 90-ти дека пржавка е работата та имав и некои свои фори за дефокусирање, но и во 90-ти пример сеуште мешетарење со фреквенции не беше при рака на мнозина, а такво нешто евентуално по фестивали да дрмало и тоа комерцијални, едно време транс-музиката беше токму сејф-граунд за селф-граундинг, додека сега за повеќето чинам веќе нема луфта за гитавела макар сте се возеле на шабански реинбоу собиранки, нив пак како ги табаат, сакале да бидат индијанци во каубојски свет и времиња, ех нано хеликоптерчина одма им пуштаат во сива маса за да ги анализираат како шабански може шабан да им се спротивстави на воените вибратори, сигурно им пуштаат и псијавела [5][5][5] да ги каскаат у потсвест, та се' на се' Безбедно Место за мелодична самосвест мислам веќе и да има ко да го нема, оди најди го, онака да е чоек сигурен дека се’ си ет чисто меѓу лентите! бреј имам чувство дека пополека (технологијата е спремна) се спрема терен за мас-халуцинации [6] а евентуално Слободоумен Народ да бидне скубнат некаде прериски по пештери иако сигурно психички стеснет ~ аналогно споредено како пигмејска физиономија [7] односно би скубнуеле оние кои се свесни за гајретов но и тие сигурно ќе имаат озбилни последици, останатите и со длето да им клесаш мамурлук мислам бадијала, учипајла си е учипајла, налик дремеж на кој му фали само уште 5 минути дремка која никако да заврши! не заборавјте на турбофолк уште полесно ќе ве фатат, впрочем за секого по потребите ќе му испорачаат каде му чини склет зарзават!на форумов на неколку места има расфрлано слични абери кои се надевам Човештвото ќе ги користи за арно [1][1][1] само што она воената матрица нешто не ми мириса дека има арна диоптрија, а доколку навистина истата на запад е под капа на месоните кои недвојбено се сатанисти тогај со среќа нека ви е вашето евроатланско придружување, мислам што да кажам кога толку фино ви е измасирана свест конзумеристички да друи и ѓубре да ви пуштат еа-ѓубреџиите вие ќе си го голтнете безпоговорно, со сета почит кон Комуналците но морав и во претходниот и во овој пост да се послужам со ваква аналогија, конечно овие се херои бидејќи го чистат вашето конзумеристичко ѓубре, додека еа-елитите се фекална фабрика која без проблем ко ова видеоартов горе ќе ви спакува празничен коктел фреквенции да дури и на ангро да се топат глечерите вие да си фаќате тумберг сеир, нели шоу мас гоу он, чудно дали така ќе можат да ве олабават и при ww3 постпотопно!? но да е тоа единствен гајрет арно, та думајте освестувајте се и Спасувајте се со време, за да не ве заакаат предвреме во некој матрикс за кој и не сте ни свесни дека веќе астрално вергла, ксмет на оние кои не се напален на таквото воено-спиритистичко шаренило, зар некој си мисли дека онака најслучајно ќе остават воените лабоси некој да си теќерави Слобода било на земја под вода или во облаци, само вие надевајте се дека живеете во демократски времиња, поголема фатаморгана здравје, кој бројлер е најсреќен оној кој место во кафез е на слобона паша, но тоа не го прави Слободен, бројлер си е бројлер, лајф ист лајф, вие сред животинска фарма, да бевте по кафези бар ќе тежнеевте за Слобода, вака комфорно сте си опуштени небаре навистина со некатар ве ранат додека вие рајски живеете, токму во нечија еугеничарска фатаморгана!

кул абаут дис сом корпорејшн аи вил бенифит
холографик трип то марс енд бек вајл ју слипинг јор џар
летс сеј гугл хес морал ваљус ин деир сток-портфолио
бат ду ју ноу ху ис бихајнд ит ор џаст донт керAi Karamba[1]

The fear we have of AI is not of the big data, neural net variety being installed in automated cars and the like, but the AGI (Artificial General Intelligence) variety. An AGI will reason like we do which means that it can lie. It will also have much greater powers than we do as it will be directly connected to computers and devices that control our daily lives. AGIs will have virtually instantaneous communication with each other and may be able to think faster and better than us humans. Astro Teller must know all this but he's deliberately ignoring it, presumably to make the general public less fearful and more amenable toward technology he is working on. [1]


~

Fakebook going to level 8.5


ништо страшно холодек ви било мелем фантазија, аклиматизирани од поодамна виа стартрек алајк предожби, бреј кој современ абдал би одбил да халуцинира на јаве, проблемот е што ко и секоја технологија кога се пушта во мас-употреба си врви со трајл&ерор репачирање, само што во случајов не е погодена пример атмосферата виа издувни емисии туку вашите мозоци виа аи-ерупции, фрка јок, ал удбашко-еугеничарска журка хохохо, велат една главна дрпаџика ја прешалтале од мајнд-менгеме-хедквотерсот прво во гугл а потоа во фејкбук [1][1] си мислиш морала да шифта пошто кркала на вересија но чинам вересијата е за да искрканото не го поврати некако некаде во јавност ем мотивација за да бидне час потоа како надзор и координатор на комерцијална проектна имплементација, нешто налик осигурување на страна бонусите од шалтањето, а ето гледаме и зошто ~ за еа-удбашана да ви задрапаат колективно д-глобал-лајв-холодек, ех велат на времето дарпаџикава била марсовски џампер [2][2][2] (саунд фамилиар левел 8 оди на левел 9 виа фејбук) сигурно во соодветна марс симулација ако сакате, ејлиени ноу проблем ќе ви ги истоварат ко да се смоки во порција полна паразити во сонот, а потоа дебакл оди Спасе си душа, но пол’к ова е само Phase Uno, веројатно потоа ќе следи и Duo via dvb-t/c кога и во пештера да се криете и оловни капи на глава да носите бадијала, затоа Молете Бога што поскоро за склет соларна бура со време да им спржи и намери и технологии и шашав мајндсет! сепак попаметно е со време да ја ногирате Phase I [3] за да не се навлечете на најфината дрога која воопшто сте ја вкусиле [4][5] се чудите децата од игри не стануеле, почекајте од фејкбух и сега не можете да скубнете а не пак ако и вие му влезете у свест ко што тоа сега тој ви е влезен у потсвест, зар нема поубо сценарио од она на матрикс да ви се стркалуе предочи, синкир нема во раце на месони и трансхуманисти, НО кога вие сте рамнодушни зошто да не си работат тие на случајот!? ајт фората да ви кажам и како освен гитавела се ресетира за сега ова колективно договорете се бар еден милион фејкбуковци денес да му посакате зијанела на аи-дипстејтовци, посакајте да им прегорат сите квантни процесори со се сите склет програми, И ОП киматично тоа и' ќе го биде, само се плашам дека додек вие се освестите за ваквата можност и потреба тие веќе ќе си постават бушони по вашата Слободна Волја, ако веќе тоа и не го сториле!? сакале или не морате бидејќи веќе сте навлечени на фејкбук дрога да просто ко и секој џанак попрво би си удрил чекан у глава отколку донего да седи доупот а тој да го истури во шоља, срамота е бе толкави магариња а ве драпаат дарпаџии како сакаат, но не се ни тие криви што не сконтале дека цацко им мрсел конци виа еа-мецени, та најпаметно ако сакате по некого да удрите кренете Молитвените Јатагани и Литургиски чистете се и себе и се’ наоколу!!!

why-being-a-google-or-facebook-user-makes-you-an-investor-in-the-end-of-humanity-online-book[/utl">

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=646&PID=212522#212522

https://www.cnbc.com/2016/03/04/how-the-internet-of-things-could-be-fatal.html

туку, изборна кампања ќе бркате ут сончев ситем или потака?https://www.fhi.ox.ac.uk/new-report-malicious-use-ai/

Edited by Zelenikovo - 23-Dec-2019 at 21:51
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #360 Posted: 25-Dec-2019 at 15:35

чингл белсрингинг енд ригигинг
сом сеј виздом гоус араунд а.и. дис дејс
ригинг дигитал бреинќе ве легнат на брашно, со меѓуфазна уживанција
вен ју сеј џамп деј сеј хау хај [1]
само да не им е поисплатливо вас да ве трансформираат

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 16171819>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 1.476 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.