build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеоарт

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 19>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 10-Dec-2014 at 23:18

зошто нема турци во клипов!? 10ка со кромид уствари најдобро прават торбешите, а и шарската е специјалитет на македонците муслимани

уствари ваква сцена бива само ако се споредуваат Маштеинца и Ајран, а не кебапи и чевапи, сепак поентата е повеќе од јасна - честа е поважна од профитот
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 12-Dec-2014 at 18:41

мањак его - вишок живот - смиреноумие

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=448&PID=183209#183209Edited by Max - 15-Apr-2017 at 23:12
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 20-Dec-2014 at 16:26

со оглед дека ко индивидуалец има доста солидна gfx кариера ова негоиве шортои на вимео изненадуваат озбилно

шортов му е доволно весел а со силна порака до сите изненадени - бидете секогаш искулирани


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 20-Dec-2014 at 21:38

канаѓанецов горе 'трезно' завозел, а не му фали ни холивудска пластика нит пак европска фенси шминка, иако во вториов случај вожњата може да му донесе нафатирана клиентела која на крај јасно ќе му ја загине креативноста посекако

инаку шминката знае да биде заразна ко кај следниов случај [1][2] а доколку на тоа се додаде и видеоарт резонанца сигурно резултатот е апстракција - лакирани чевли на врв планина [3]Edited by beTon - 15-Apr-2017 at 23:22
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 20-Dec-2014 at 21:58

колку сите нови коли неможат да се одлепат од калапот на p917 но не е ни можно лесно да се заобиколи историјата

инаку ова е една од најдобрите играчки до која некогаш сум се дофатилBack to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 21-Dec-2014 at 03:13


единствен роднина кој во контекст на поршето би можел да ја опраи нишката тро похоризонтално е веројатно ауди [1] особено заслужен заради сите свои видео перформанси
Originally posted by beTon
ова рекламиве за коли немаат крај, па затоа и изборот некако го стокмив на овие три клипа кои се  соодветни на тематиката во нишкава.  но еве и неколку кои ги имам  на ум а се блиску до темата, но заради   пореалниот момент а воедно и заради поголема прегледност нека одат само линкувано:

Honda Accord: When Things Just Work!
VW Polo: Built To Protect
Peugeot 406: Upside Down
Peugeot 307: Roofless
Rexona: Stunt City


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 21-Dec-2014 at 18:06

бидејки Кватрово ми е посоодветен сув за Женшчина заради скапотијата [1] за Мужчина би препорачал Пегла a од ретките прилики во кои сум имал некоја в рака можам да кажам дека компактноста пријатно изненадува
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 21-Dec-2014 at 18:31

од маливе олдтајмери Дијана е без конкуренција пред се заради тенката линија и двапати кренатиот нос во логото

единствено претходната сцена со чадорот што фали во клипов


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 22-Dec-2014 at 21:41

trebalo i za dijanava da napravat retro robo-bd ko za jugovo
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 22-Dec-2014 at 22:22

ustvari ova c4 mi stana interesno tokmu zaradi spinov so transformerite, a osobeno ova zimskata verzija, definitivno oshtroumno sklepan videoart so se muzikata i ekipata

ponekogash zaprshkata e neophodna za da se oprai prodazbata, edinstveno im fali chajnik na krov ili teabag na retrovizor za i da si go odomakinat v misli kaj englezite ova francuzinov - A 2006 British commercial for Citroën. Music : Walking Away by The Egg (Tocadisco Remix) Ice transformers - King of the ring


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 23-Dec-2014 at 07:58

dobile transformirana chestitka i od spachakot, shteta ne i dozvolile da aterira prikladno, ako ne v sneg bar vo voda [1]

...

Best or Nothing - Nothing
i od mnogu mozok glava boli - iako bez ich e najlesnoEdited by beTon - 15-Apr-2017 at 23:37
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 23-Dec-2014 at 16:16

vsushnost ova luksuznive auta se tolku drska pojava shto ni na son ne bi kupil novo, normalno od pro-filantropski i anti-trendseterski prichini [1] a vo ovoj kontekst mi pomagaat i nezavisnive shortovi za mercedes

"Detects dangers before they come up" [1]velat dokolku ti zamine pametot na planina gledaj da ne go vrakjash nazad, no bidejki toa se sluchi i dokolku moram da ostanam podolgorochno v grad verojatno i jas kje se zaletam za bendjo ili meche, ajde Samo da e lesno izvozeno za da ne me boli srce ako mi go ukradat ili oshtetat a ne pa jas da go spleskam, shto ne me chudi i da bidne sluchaj a bidejki odamna se nemam opushteno - posleden pat za milimetar grupno ne zavrshivme vo provalija...

najbitno seto toa da moze lesno da se odrzuva primer mashinata kaj E-200-'94 e daleku poisplatliva varijanta nego ova elektronikata ko kaj E-60-'00 duri narod veli deka sega so ova zakonot za oldtajmeri shto mina se nasobrale delovi vo izobilstvo, dodeka kaj elektricharite sade samo kineski em skapi zakrpi - mi veli eden taksist si ja fativ beljata demek pojako poarno a izleze so kilav mozok, zatoa beri pamet i teraj oldskul
Edited by beTon - 15-Apr-2017 at 23:47
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 23-Dec-2014 at 16:55

do dusha e60 ne bi pomirisal no e39 mozebi i bi si dozvolil, sepak bendjo bi vozel samo za u grad, a toa e200 mecheto bi go remetel i na son

kako ja plesna na drift brej ne e ni stuntBack to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 23-Dec-2014 at 18:31
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 25-Dec-2014 at 00:52

neli se e toa konkurencija makar bila i na tacna pa i iskrena - nis

luksuzna tojota = lexus - dobar lexus pak e podobar samo od slabo bmwBack to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 27-Dec-2014 at 01:03

Остани Со Мир Ицко каде и да Си - видео релација мостГоДел-Рекорд-бензинскаГТЦ-дрводекорНБМ-железничка

Вожња во центар на Скопје некаде 1997-98 после отворањето на мекдоналдс, вози Ивица снима Омбре светло Ембре пратња Маја и Кача

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 29-Dec-2014 at 13:55


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 29-Dec-2014 at 14:21

prv i posleden moj stojadin sto go imav bese tokmu vakov zelen, no i postar od '72 so fiatov motor, samo sto ne uspeav da go prevedam pred da zamine stopanot od kogo go kupiv, nejse ko 30 i kusur godisnik pred edno 10 godini se jadev so pasat kaj markov manastir i da ne preteram ama se smeevme na kraj

nego kadrive od klipov za pocit, taman moze da se editiraa bez ova dumanjeto, komotno na putujemo a mozebi i na nisam tvoj vprocen na koja bilo traka od RR

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 30-Dec-2014 at 11:44
Originally posted by beTon

komotno na putujemo

nenamerniov lapsus verojatno e neophoden za da se potsetam deka inspiracijata lesno mi seknuva v Skotje - kamo da imaa kacheno na net shto povekje urbani aberi od Lebaritenego zoshto na kraj aknale shkotska gajda toa nikako ne mi e jasno, ustvari po logikata deka shkotite se makedonci i toa ima logika, no ko izvorni da koristime novokomponirani aberi toa mislam e vo najmala raka greshka a mozebi i eres taman i gajda imaat i lav za simbol plus i kiltot i paftata ni se srodni - konechno vo preziminjata go imaat prefiksot mak dali [1] ponekogash egoto dobro e se otpushti i do japonija po srodniot heliolatriski kult [2] za na kraj seto toa da se iskontrolira vo nichj post vo Skopje


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 30-Dec-2014 at 11:55

klipov 1/3 muzika na LiS vrz video od Human Footprint [1]

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=312&PID=36449#36449


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 19>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.