build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Матица на иселениците (доградба)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 188
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 11-Dec-2017 at 19:11
Originally posted by Џоле
SUPER! Kakva gradba! Jas bi stavil stolbovi preku ulica i onda bi pregradil edna terasa kako na Skenderbeg Plostadon... pa da vidat koj e najgolem fraer u maalo
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11382
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 16-Mar-2018 at 15:30
Само да ве известам до каде е мутацијата на чудовиштево:За сè има вторпат
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 16-Mar-2018 at 17:22
Ова го изведува некој приучен пољопривредник. Видливата конструкција нема основна логика, за волумените и изгледот no comment. Потребите и нагонот да се изведе вакво нешто кријат затрашувачка генеза.
.....   .......
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 46
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 19-Apr-2018 at 18:13
Lepeska%20vo%20centarot%20na%20gradot

Edited by anonimen - 19-Apr-2018 at 18:15
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 46
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 19-Apr-2018 at 18:15
LEPESKA VO CENTAROT NA GRADOT

Edited by anonimen - 19-Apr-2018 at 18:16
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11382
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 19-Apr-2018 at 19:05
Се плашам од крајниот изглед на зградава.

Edited by Џоле - 19-Apr-2018 at 19:05
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.