build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Монтажна куќа

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
konkretno View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 16-Mar-2015
Location: Zürich
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote konkretno Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Монтажна куќа
    Posted: 16-Mar-2015 at 21:58
Zdravo.

Nov sum vo forumot. Se registrirav so nadez deka nekoj moze da mi pomogne so informacija.
Se interesiram za montazna kuka. Bi sakal da bide "tvrda" gradba (znaci: ne brvnara).
Gi vidov kukite na hot i hot.
Dali postoi nekoj drug vo Makedonija koj nudi montazni kuki so na primer: metalna konstrukcija?
Barav preku google no ne mozam da najdam nekoja druga stranica osven hot i hot.

Odnapred blagodaram.

Pozdrav
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Aug-2015 at 09:09

немам ни јас чуено за друг, а и хот-хот не се некоја филозофија за diy експеримент

доколку сакаш со метална конструкција најдобро ангажирај некој ко Прототип, или уште поефтино Бравар од кај нив, кој ќе ти врзе кутијата и ќе ти пушти мрежа помеѓу столбовите а на која потем закачи изолација и демит, навистина најбрзо и наједноставно решение за монтажна куќа, капак натовариси и лимен кров, единствено кабает би имал од ен.ефикасност околу столбовите [1]

ова е поефтина опција и од контињерски куќи плус и далеку побрза за изведба со оглед дека кај нас контињери нема на претек, иако е фенси муабет [1] сепак и во двата случаи живот во фарадеев кафез не е паметна работа, освен ако целта не е токму заштита од надворешно ел.маг зрачење
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 23-Aug-2015 at 00:16


веројатно најсклет работа е сма свој надзор кај монтажниве, затоа најдобро е да се одреди независен надзор уште во договорот за купопродажба, само тоа е гарант дека стандардите и квалитетот ќе бидат испочитувани од страна на изведувачот, кад се дигнеш да не лупиш главом

незнам ни дали воопшшто по некој стандард ги прават монтажните кај насEdited by Max - 23-Aug-2015 at 00:16
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 678
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 24-Aug-2015 at 11:03
Interesen blog vo vrska so gradenjeto na montazni kuci
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.