build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Индустриски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ТИРЗ Делчево

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #1 Topic: ТИРЗ Делчево
    Posted: 30-May-2015 at 11:10
Почнува изградбата на ТИРЗ во ДелчевоВо општина Делчево денеска ќе биде поставен камен-темелник на технолошко-индустриската развојна зона.
Со изградбата на оваа технолошко-индустриска развојна зона се очекува да се зголеми бројот на компании кои ќе инвестираат во овој регион и да се отворат нови работни места.

http://lider.mk/2015/05/30/pocnuva-izgradbata-na-tirz-vo-delcevo/
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 03-Jun-2015 at 20:45
Зоната ќе се гради на 20,83 хектари на кои ќе има осум градежни парцели организирани во четири блокови.Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.293 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.