build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Природни убавини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Езера

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14986
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 31-May-2021 at 17:26
ЕЗЕРО ВОДОЧА.

Езерото Водоча се наоѓа во сливот на реките Водочница и Тркајана, во близина на Струмица, во правец према Валандово.

Тоа е акумулациско езеро со површина од 1,9 км2 и длабочина од 42 метри.
Не е урбанизирано, нема асфалтни патчиња до езерото, и (според кажувањето на еден од сопствениците) сите куќи се дивоградби. Има изградени куќи и од другата страна на езерото, за кои што се носел материјал со чамци.https://www.facebook.com/aerofoto.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14986
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 20-Jun-2021 at 14:56
Калиманциhttps://www.facebook.com/aerofoto.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.