build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Културно наследство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кокино

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Кокино
    Posted: 14-Jun-2015 at 12:55
Кокино — мегалитска опсерваторија која се наоѓа во атарот на општината Старо Нагоричане, на оддалеченост од околу 75 километри од Скопје, односно 35 километри од Куманово. Таа е поставена на врвот „Татиќев камен“, а името го добила по најблиското село Кокино.

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 25-Jun-2015 at 13:40
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 25-Jun-2015 at 22:35
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Jul-2015 at 20:39
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Aug-2015 at 13:00
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 16-Aug-2015 at 13:02
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 10-Oct-2015 at 11:19
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 29-Jan-2016 at 11:55
Kokino dobi web strana
http://www.kokino.mk/index.php
Back to Top
kliment View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Sep-2012
Online Status: Offline
Posts: 55
  Quote kliment Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 29-Jan-2016 at 12:23
Ми се допаѓа како изгледа страната. Професионално изработена. Но потребно е да се направи и англиска верзија и плус на уште некој светски и јазик.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 29-Jan-2016 at 12:30
Originally posted by kliment

Ми се допаѓа како изгледа страната. Професионално изработена. Но потребно е да се направи и англиска верзија и плус на уште некој светски и јазик.


Kako sto citav denes ke ja promovirat stranata taka da verojatno e nova i siguren sum deka ke ja ima barem uste na angliski zosto realno gledano strancite mnogu poveke se interesiraat za vakov tip na znamenitosti.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 29-Jan-2016 at 13:45
Фино изгледа. Дефинитивно треба да биде на повеќе јазици (англиски, француски, германски италијански, руски, кинески, јапонски, турски, српски, албански, грчки, бугарски итн.) И редовно да се ажурира со податоци и вести поврзани со Кокино.

Како и да е, добар почеток е ова.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 30-Jan-2016 at 03:33
Originally posted by kultuzin

Kokino dobi web strana
http://www.kokino.mk/index.php
одлично
само пази, антимакедонска е странава
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 30-Jan-2016 at 07:13
Originally posted by zabegan

Originally posted by kultuzin

Kokino dobi web strana
http://www.kokino.mk/index.php
одлично
само пази, антимакедонска е странавапрво ме зачуди ова, ама ми стана јасно ко скролнав до долу.
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 30-Jan-2016 at 08:21
Е ова треба да го промовираме, а не оние лажни фасади и други говна по центарот.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 30-Jan-2016 at 15:14
Го гледавте ли видеото? Полош глас не можеле да изберат, каква мизерија. Глас кој може да помине за реклама на продавница за теписи во Чаир ама никако реклама за еден ваков локалитет, со толкаво значење и историја позади него.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Jun-2016 at 22:55
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.