build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Нов објект на АДСДП
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на АДСДП

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1461
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Нов објект на АДСДП
    Posted: Today at 13:12
Тука изгледа сеуште се работи во внатрешноста бидејќи однадвор веќе делува завршено.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11762
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-Sep-2018 at 22:22


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11762
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-Aug-2018 at 18:42
Се надевам дека се шегуваш. Инаку, дел од столбовите (оние помалите на балконите) почнуваат од никаде и завршуваат никаде, а одозгора се покриени со лим (заштита од дожд?). Импровизација level 9000.
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4418
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 22-Aug-2018 at 15:19
Ова изгледа најдобро од сите стиропори досега. Таман се усовршија, затвор заминаа. Аман вратете се, простено ви е.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1461
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 22-Aug-2018 at 12:19
Една денешна,веројатно работат во внатрешноста,скелињата од фасадата се целосно отстранети

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 396
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 27-Apr-2018 at 18:45
Само коа ќе ми текне на ова и се ежам

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1461
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 27-Apr-2018 at 12:01
Тука уште се работи нешто на долниот дел на фасадата каде што е скелетоBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11762
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 16-Feb-2018 at 09:58
Се работи, баш кога поминував ги лепеа овалните декоративни елементи што се гледаат на последната фотографија.

Има градежни активности и на соседното градилиште, но не сликав зашто се стигнати до нулта ниво и би се гледале само жици од арматура.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1461
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 16-Feb-2018 at 07:29

Se raboti li na objektov? Mnogu nekako se zavlecka rabotava so fasadata. Patem ima li aktivnosti na sosednoto gradiliste za NBRM?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11762
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 15-Feb-2018 at 22:31
Вчерашни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11762
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 24-Nov-2017 at 22:58
Денешна...

За сè има вторпат
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 700
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 04-Nov-2017 at 17:50
Originally posted by my Macedonia

Мешање се и сешто без никаква основа. Што бара овај споменик таму? Објектот нема врска со религијата. Ако, последниот беше барем за 4 години.


Da, prvo shto bara vakvi spomenici tamu,
Vtoro, zoshto se pravi statui na Isus Hristos i drugi svetci koga Pravoslavnata Crkva jasno ne dozvoluva statui?
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3794
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 04-Nov-2017 at 17:14
Мешање се и сешто без никаква основа. Што бара овај споменик таму? Објектот нема врска со религијата. Ако, последниот беше барем за 4 години.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Rouen,Normandie
Online Status: Offline
Posts: 114
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 04-Nov-2017 at 13:55
Преземено од:

https://sdk.mk/index.php/makedonija/isus-apostolite-stojat-na-drzhavnata-zgrada-za-stanben-deloven-prostor/

1.

2.

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3794
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 10-Oct-2017 at 19:01
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11762
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 09-Sep-2017 at 15:46
Има нови скулптури на покривот со некакви ореоли над главите. Еве една фотка од Срѓан Адамовиќ од македонскиот дел на форумот skyscrapercity.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1461
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 09-Sep-2017 at 13:36
Jas koga pominav pred dve-tri nedeli primetiv nekolku rabotnici koi rabotea na fasadata. Neznam dali vo meguvreme ima nekakov zastoj.
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 09-Sep-2017 at 02:26
Се работи на објектов или во мирување е?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11762
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 20-Jul-2017 at 08:53


фото: tom c (flickr)
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1384
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 15-Jul-2017 at 14:13
Тоа ќе се исчисти, мене повеќе ме загрижува ѓубриштето до МОБ.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.