build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на АДСДП

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Нов објект на АДСДП
    Posted: 24-Nov-2017 at 22:58
Денешна...

За сè има вторпат
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 678
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 04-Nov-2017 at 17:50
Originally posted by my Macedonia

Мешање се и сешто без никаква основа. Што бара овај споменик таму? Објектот нема врска со религијата. Ако, последниот беше барем за 4 години.


Da, prvo shto bara vakvi spomenici tamu,
Vtoro, zoshto se pravi statui na Isus Hristos i drugi svetci koga Pravoslavnata Crkva jasno ne dozvoluva statui?
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3678
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 04-Nov-2017 at 17:14
Мешање се и сешто без никаква основа. Што бара овај споменик таму? Објектот нема врска со религијата. Ако, последниот беше барем за 4 години.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Rouen,Normandie
Online Status: Offline
Posts: 109
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 04-Nov-2017 at 13:55
Преземено од:

https://sdk.mk/index.php/makedonija/isus-apostolite-stojat-na-drzhavnata-zgrada-za-stanben-deloven-prostor/

1.

2.

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3678
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Oct-2017 at 19:01
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 09-Sep-2017 at 15:46
Има нови скулптури на покривот со некакви ореоли над главите. Еве една фотка од Срѓан Адамовиќ од македонскиот дел на форумот skyscrapercity.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 09-Sep-2017 at 13:36
Jas koga pominav pred dve-tri nedeli primetiv nekolku rabotnici koi rabotea na fasadata. Neznam dali vo meguvreme ima nekakov zastoj.
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 09-Sep-2017 at 02:26
Се работи на објектов или во мирување е?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 20-Jul-2017 at 08:53


фото: tom c (flickr)
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 15-Jul-2017 at 14:13
Тоа ќе се исчисти, мене повеќе ме загрижува ѓубриштето до МОБ.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 15-Jul-2017 at 00:40
А ѓубрево на тревников.

Edited by HugoGoulding - 15-Jul-2017 at 00:40
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 14-Jul-2017 at 12:41
Еве две денешни фотки.Видов дека веќе поставиле кран кај НБРМ но нема некој позначаен напредок.Кај зградава нема некоја голема промена.Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11824
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 29-May-2017 at 20:53

1


2


3


4Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 21-May-2017 at 17:30
Не гледам ништо чудно во тоа.

(сарказам)

Еве и видео за скулптурите. Се разбира, се поставуваат ноќе, во тајност.Edited by Џоле - 21-May-2017 at 18:37
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 21-May-2017 at 16:18
Ovde postavile i skulpturi.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 25-Apr-2017 at 08:37
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11023
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 19-Mar-2017 at 22:51
За сè има вторпат
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 20-Jan-2017 at 14:25
Иако ова што се гради по Скопје нема ни Б од Барок, сепак ако вака се продолжи, Барокот ќе стане најомразен стил во матрицата на неговите граѓани...
.....   .......
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 503
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 18-Jan-2017 at 09:07
Штанц машина

Барем нека ја направат бело, као МОБ.

Edited by Bojan10 - 18-Jan-2017 at 09:10
Од чаламот си патиме!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 28-Oct-2016 at 13:12
Еве една денешна фотка
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.