build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ентериери (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 632
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 25-Aug-2018 at 13:29
Evo edna so golemo ogledalo pozadi krevetotBack to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1267
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 24-Nov-2018 at 10:20ако ова е ко домашна атмосфера, колку повеќе истата треба да е хотелска? очигледно приватен апартман е во прашање, веројатно со ескорт вајб заради боја на постелнина, а на големото огледало зад кревет уште камера му фали, поинтересно е како зголемува волумен она кај шанкот, каде има место за пет камери за од секој ракурс да можат да снимаат, во секој случај просечен ентериер ако знаеш дека саат ти паѓа врз глава при влез, одма да ти одброи колку саати имаш за одмор!
утрово на ТравелЧ ја емитуваа Hotel Impossible S04 - Ep09 The Italian Scallion поучна пред се во однос инвестирањето менаџирањето но и ентериерите во еден хотел, а еве воа собава горе е потсетник колку ексклузивни прекривки енуваат атмосфера, без тој контраст на бои пак ниту собава горе ет нешто спешл, за ваков стаилинг онаков радијатор и клима у ќош навистина муабетот е вишок, можеле и во двете секвенци да им натоварат истоветни маски дали ко кутии или пак панели за да се имет некаква складност, а и завесите аут, дури оние од карши преку прозор поинспиративна атмосфера здрмуваат него овие внатре, капак то вратата зад телевизор на последнава фотка докопуе впечаток, та иако се потрошиле доста за да извадат апартман кој би држел цена бетер и од хостелски таван добиле просечен ефект ко за во среден подрум!

ова е ПОуКА и за локалната понуда кај нас, на која не и фали само категоризација за хотели туку и за приватно сместување, инспекции кои ќе ја условат оценка со забелешки од тип - ко во горниов случај потреба од некаков параван за тоа слепата врата зад телевизор, можат и таму едно огледало да стават тзман ќе добијат илузија од глзвоболки гости, но кога ќе се споредат вакви ситници со епизодава од Импосибл Хотел и како завесата е заглаена во собата, воопшто какви забелешки има во однос финесите и на менаџирање а не пак ентериер, ќе ни стане јасно зошто никогаш кај нас нема колективно да можеме од туризам да напраиме економска гданка ако не кластер која ќе биде
доволно дебела за да е подупирач на живеачка, а сега е само простор за бесење инвеститорски вишоци од немање оштроумност за производство ТОА немаме осет ни со вештачки материјали како да извадиме ситуација в град, а не пак со природни да истераме изворен рурален туризам, во фавела ни ет понуда од цигла бетон и арматури сред планиње, еве пр. визурите од Јанче кое би требало и ко попатно кон Галичник што би рекле Мијачка Капија истата нам ни ет напола ко фавела [1]3 сакате туризам добро е што имате и бекпакери во гајба! би било УБО не само инспекции туку да има и еден државен ТУР портал каде едукативно блогерски и ебатно еФорумски би се пеглале насоки и абери во однос туризмот било рурален или урбан, но АКО ХИЕГИЕНАТА НЕ ЈА ОПРАИМЕ ОЗБИЛНО а не само декларативно, бадијала се', ето почнете од Нова Железничка Станица околината е тотален параспур освен околу самата автобуска тро потака ниту една корпа за ѓубре коли паркирани по тротоари, та и запуштени тревници колку ти душа сака нѐместо логично Обмислено да се уредат [2]3-[3] та ако ова ко Транспортен центар ет Капијата на Државата ко Јанче на Мијачијата што очекувате ќе дојде ли некој пак тука од ќеиф!?Edited by Zelenikovo - 24-Nov-2018 at 10:24
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 632
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 31-May-2019 at 13:15
Enterieri so upotreba na priroden kamen

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.