build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Крст-Кула во Брвеница, тетовско

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Raso_mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Dec-2013
Location: Deutschland
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso_mk Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 17-Mar-2016 at 19:58
Грешка. Таму се 100% Македонци.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 17-Mar-2016 at 20:02
Верувам дека токму затоа Брвеница им е трн во око исто како што е и Јагуновце. Но мене ме интересира како тоа македонските (и косовските) Албанци во Македонија ги почитуваат законите за градба само кога се во прашање инвестиции на Македонци. Како тоа на истата таа општина не им засметаа дивоградбите кои ги има на секој чекор во тој дел на Македонија па им засмета едена кула градена на приватен имот. И јас сум за почитување на законите за градба но само ако тие важат за СИТЕ.
Патем во Брвеница е еден од поубавите ресторани во Македонија.


http://www.bakal.mk/index.php/mk/
Back to Top
Raso_mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Dec-2013
Location: Deutschland
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Raso_mk Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 17-Mar-2016 at 21:04
Спомениците на УЧК во соседните села сигурно се легални градби
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 17-Mar-2016 at 22:00
Originally posted by Raso_mk

Спомениците на УЧК во соседните села сигурно се легални градби


100% . Samo krstot e divogradba vo cel toj Region.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.