build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Адора Flatiron - Кисела Вода

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1846
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 23-Feb-2018 at 17:30
Триаголник број 2 ти е Јужен Булевар или Булевар Македонија, така да заборави таму нешто друго.

edit:
1цот ти е исто така дел од јужен/македонија , со тоа што таму и клучка треба да има.


Edited by daci92 - 23-Feb-2018 at 18:56
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1610
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 23-Feb-2018 at 17:41
2ка е делот од Јужен, а 3 и 5 треба да бидат улици, Есенинова и некое зеленило добро би дошло. Ама и кецот мора да го средат како и зградата на фиком...нема ваљда така за стално да биде
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 783
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 26-Feb-2018 at 02:40
Триаголникот 1 ќе се намали по површина кога ќе се изгради јужен булевар а триаголникот 3 и правоаголникот 5 се точно на трасата на јужен булевар кој после рампа продолжува паралелно со железничката пруга и треба да има конекции према аеродром и кисела вода надоле до кај стакларата.
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 401
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #204 Posted: 26-Feb-2018 at 23:43
Официјално рекламно-промотивно видео за објектов, кажува и општи информации околу самата градба:

Адора Flatiron

Edited by kire85 - 26-Feb-2018 at 23:44
Phantasie ist wichtiger als Wissen, denn Wissen ist begrenzt.

Albert Einstein
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1290
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #205 Posted: 29-Mar-2018 at 13:03
Еве една денешна,тука работите не се баш завршени.Денес минувајќи забележав дека сеуште се врткаат некои мајстори а и пристапната улица сеуште нема абер да се асфалтира.Гледам и локалите во деловниот дел сеуште се издаваат.Можеа да сочекаат со отворањето пошто вака делува недовршено.

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #206 Posted: 04-Apr-2018 at 08:14
До сега вселени се само 4 стана,а деловниот простор е скроз празен...
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1610
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #207 Posted: 04-Apr-2018 at 15:27
Не ми се верува до колку празно да е. Ај да речеше 40 стана може ама вака ептен чудно...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
MACK View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 23-Nov-2017
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote MACK Quote  Post ReplyReply #208 Posted: 08-Apr-2018 at 06:17
a cenite kakvi se
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.