build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Адора Flatiron - Кисела Вода

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 11>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 07-Nov-2015 at 14:55
Жалосно какви квази објекти се градат а притоа се смета дека се приватна инвестиција. Биле ли овие приватни инвеститори низ Европа и светот?? На многумина им треба едно школо а тоа е една обикола низ неколку земји во Европа. Па аман од вакви чирови. Дајте нешто модерно, што нема да загадува очи и што ќе биде енергетски ефикасно и во склад со околината врз база на планови..
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 08-Nov-2015 at 00:42
Originally posted by one1

Жалосно какви квази објекти се градат а притоа се смета дека се приватна инвестиција. Биле ли овие приватни инвеститори низ Европа и светот?? На многумина им треба едно школо а тоа е една обикола низ неколку земји во Европа. Па аман од вакви чирови. Дајте нешто модерно, што нема да загадува очи и што ќе биде енергетски ефикасно и во склад со околината врз база на планови..
...и што нема да биде масивен станбен блок за промена...
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 08-Nov-2015 at 04:10
Овие како да заборавиле дека градат у Македонија или се мислат дека се кинези, па неколку пати ги имам забележано работат навечер касно до 12 а можда и цела трета смена којзнае, навистина раритетна ситуација кај нас иако Адора е позната по побрзо завршување на објектите
Back to Top
Sharko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 06-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote Sharko Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 08-Nov-2015 at 11:28
Затоа е и позната исто и по катастрофалниот квалитет, посебно за хидроизолацијата.
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 08-Nov-2015 at 12:36
Ти си првиот од кого слушам лош збор за квалитетот на Адора. Живееш во нивни објект?
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 08-Nov-2015 at 12:41
Originally posted by Navigator

Ти си првиот од кого слушам лош збор за квалитетот на Адора. Живееш во нивни објект?


Abe kakvo ziveenje. 90% od komentarite na forumot se od rakav. Vcera bas replicirav za Univerzitetot Kliment Ohridksi vo Ohrid. Se pisuvase ovde sumata ja unistile, gotovo bilo , ke nema kislorod vo Ohrid, razni apokalipticni komentari. Odam letoto tamu i sto da vidam NEMA VRSKA. Veke dve godini pro red citajki go forumot se polnam so mnogu negativna energija kon nekoj proekti za na kraj vrska da nema. Uste edn primer se kineskite dvokatni avtobusi.Takvi bile onakvi bile. Se vozam letovo avtobusite se TOP nadvor 50 stepeni, vnatre klimatizirano, udobno, tivko.... Toa e toa mislam deka treba da se vozdrzuvame od "rekla kazala" muabeti i da komentirame raboti koi sme gi videle ili sme imale iskustvo so niv.
Back to Top
Sharko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 06-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote Sharko Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 08-Nov-2015 at 17:27
Немојте одма со пукање кон мене, пред да почнете прво информирајте се дали има нешто вистина што сум пишал, ставете прст на глава па почнете со рендањето. Купатилата имаат пропуштено во минимум 15% од становите, гаражите доле да не ги коментирам. Моментално ова е слика од пред две недели кога врнеше дожд, да не заборавиме лифтовите од маклифт што ги ставија немаат веќе ни дозвола за возење и сега две-три недели во две згради се исклучени лифтовите, гаражните врати дефект итн.
бујрум сликичка
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12112339_10206348885834213_5175383463942472836_n.jpg?oh=a6e2de7789d5ec38451060159c89d9ce&oe=56C38C2E

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12088479_10206348885194197_3610120128611144724_n.jpg?oh=b223da3f73ceda2d96a78bd8e6c078e6&oe=56BE3DB3
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 08-Nov-2015 at 17:38
Чим кинеските автобуси ти се "топ", очигледно не си влегол во вистински градски автобус.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 08-Nov-2015 at 19:35
Originally posted by kultuzin

Originally posted by Navigator

Ти си првиот од кого слушам лош збор за квалитетот на Адора. Живееш во нивни објект?


Abe kakvo ziveenje. 90% od komentarite na forumot se od rakav. Vcera bas replicirav za Univerzitetot Kliment Ohridksi vo Ohrid. Se pisuvase ovde sumata ja unistile, gotovo bilo , ke nema kislorod vo Ohrid, razni apokalipticni komentari. Odam letoto tamu i sto da vidam NEMA VRSKA. Veke dve godini pro red citajki go forumot se polnam so mnogu negativna energija kon nekoj proekti za na kraj vrska da nema. Uste edn primer se kineskite dvokatni avtobusi.Takvi bile onakvi bile. Se vozam letovo avtobusite se TOP nadvor 50 stepeni, vnatre klimatizirano, udobno, tivko.... Toa e toa mislam deka treba da se vozdrzuvame od "rekla kazala" muabeti i da komentirame raboti koi sme gi videle ili sme imale iskustvo so niv.
е успори малце де, збориме за квалитетот на станбените објекти на Адора, не за универзитетот... досега добри зборови за нивната изолација немам слушнато...

и да, супер е што си влегол во автобус еднаш, а не се возиш секој ден... да се напикаш со 500 пензионери внатре, едвај да се измачиш да купиш и куцнеш карта и да успееш да изманеврираш во општо тесниот и низок простор... или да се возиш во оние автобуси каде и после симнување ти вибрира цело тело... баш си контрадикторен околу муабетиве рекла-казала
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 12-Nov-2015 at 21:50
За сè има вторпат
Back to Top
ja_licno View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote ja_licno Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 12-Nov-2015 at 21:53
Муабетот е - '' изашао опанак из села и помислио да е чизма''.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 22-Nov-2015 at 21:06
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 08-Dec-2015 at 12:35
За сè има вторпат
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 08-Dec-2015 at 17:34
Хистерија ме фаќа кога го гледам објектов. Па уште Flatiron ама во Кисела Вода
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 18-Dec-2015 at 15:44
Една од далеку...

За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1684
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 18-Dec-2015 at 17:59
Какво чудовиште ќе биде ова Ама ако мислам дека ќе биде интересно.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1522
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 26-Dec-2015 at 17:57
Smetam deka kaj objektov ja preteraa katnosta. Plus toa vo okolina nema znacitelno visoki zgradi. Inaku podobro vakov objekt otkolku bivsata sapunara vo koja bea divovseleni Romi.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 27-Dec-2015 at 10:56
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1522
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 29-Dec-2015 at 19:06
Pri krajot na rabotnoto vreme kranot nadvisnal nad zgradata.Megutoa nema povredeni i ne e nisto osteteno.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1684
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 30-Dec-2015 at 09:34
Мислам дека првпат користат ваков кран. Не ни имаа повисока зграда од 9 ката претходно. Среќа се е во ред.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 11>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.