build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Адора Flatiron - Кисела Вода

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 11>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 04-Jan-2017 at 03:02
на вебсајтот ги има, и за оваа и за други нивни згради. Или мислиш баш тука да се постават?
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 788
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 05-Jan-2017 at 01:20
Па мислам да се постават и тука, ќе ја збогати дискусијата.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 05-Jan-2017 at 02:59
Колку што гледам 40 страни од каталогот се планови. Да се експортира од ПДФ, да се закачи па линкува наваму... ако има начин автоматски тоа да се изведе, инаку не верувам дека некој би го направил. Може некој од Адора евентуално.
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 788
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 06-Jan-2017 at 02:40
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 07-Jan-2017 at 12:14
Е арно, јас те сфатив дека сакаш од секој стан планови.

Edited by fichot - 07-Jan-2017 at 12:14
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 08-Jan-2017 at 00:15
30.12.2016. Искрено, очекував нешто повеќе од зградава.
KV 30.12.2016 by Ani.build, on Flickr

KV 30.12.2016 by Ani.build, on Flickr

KV 30.12.2016 by Ani.build, on Flickr

KV 30.12.2016 by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 08-Jan-2017 at 01:19

За зградата немам мислење зошто не е готова ниту ми е видена во живо. Но квалитетот на рендерите за внатрешноста се многу квалутетни и многу деталирано претставени.
А искрено ми се допаѓа кај повеќето станови како е решен внатрешниот простор. Единствено што мислам дека е критично е природната светлина во становите.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 08-Jan-2017 at 09:40
Од овие бели ПВЦ прозорци со рефлектирачки прозори нема да мрднеме уште 10 години.

Инаку тој шпицот на врвот е привремена новогодишна елка? Или дел од фасадата?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 08-Jan-2017 at 11:07
Bi trebalo da e privremena novogodisna elka,slicna takva imaat napraveno i od drugata strana sproti fikom.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 08-Jan-2017 at 15:18
Originally posted by гитардемон

Од овие бели ПВЦ прозорци со рефлектирачки прозори нема да мрднеме уште 10 години.

Инаку тој шпицот на врвот е привремена новогодишна елка? Или дел од фасадата?
прозориве се најевтино, а најефикасно решение, што друго би објаснувале? се додека нема нешто поекономично, заглавени сме со нив
...ма да, мене ми се ок на вакви станбени објекти, се додека не ги ставаат на репрезентативни објекти со покомплексна архитектура... замисли на филхармонијата да ставеа такви
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3794
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 08-Jan-2017 at 16:11
Кога ќе почнат со алиштата низ балкони одлично ќе изгледа. Иначе Ок е, не очекував кој знае што специално. Балкански
Back to Top
purjak View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Jan-2017
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote purjak Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 09-Jan-2017 at 21:35
И планов е зградава да биде меѓу два булевара?!? па кој би сакал да живее во такви услови ем загадено, ем бучава?!?
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 788
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #133 Posted: 10-Jan-2017 at 03:31
Originally posted by fichot

Е арно, јас те сфатив дека сакаш од секој стан планови.


Па идеално, да само овие пресеци ги имаат зидовите, само да можев да ги најдам со подбра резолуција за се гледаат распоредите поубво би било супер компромис. Тие што се на интернет страната се ептен детални. Како и да е ќе се обидам да ги ставам во попрегледна форма во друг пост
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1521
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #134 Posted: 22-Feb-2017 at 19:08
Од фејсбук

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1682
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #135 Posted: 23-Feb-2017 at 18:03
Браво за соларните панели!

Зошто не направи градот некое решение за оној триаголникор горе лево под зелената зграда. Има еден куп мали дуќани, а во сред град е. Нешто како мини трговски со подземен паркинг или сл.

Edited by alexsend - 23-Feb-2017 at 18:05
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #136 Posted: 23-Feb-2017 at 18:37
Немав преголеми очекувања од зградава, но успеа да ме разочара. Деталот со рефлектирачки стакла ми е врв.

Edited by Џоле - 23-Feb-2017 at 18:39
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #137 Posted: 23-Feb-2017 at 20:45
Originally posted by alexsend

Браво за соларните панели!

Зошто не направи градот некое решение за оној триаголникор горе лево под зелената зграда. Има еден куп мали дуќани, а во сред град е. Нешто како мини трговски со подземен паркинг или сл.


Таму мислам треба голем кружен тек да се прави така да тешко градење.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #138 Posted: 21-Mar-2017 at 15:15
Зградата од еден далечен, но интересен агол... извор: твитер

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #139 Posted: 21-Mar-2017 at 15:24
Шо е собиров? Пречек на Хан или?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #140 Posted: 21-Mar-2017 at 15:30
Мислам дека е тоа, ама да не го дрвиме со политика.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 11>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.