build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Експресен пат Штип - Кочани
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Експресен пат Штип - Кочани

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 06-Sep-2019 at 09:02
Originally posted by ironm

Originally posted by zorant


„Првата фаза од експресниот пат од селото Три Чешми до Крупиште е
завршена со 80 отсто и очекувам во почетокот на идната година да се
комплетира асфалтирањето, коешто веќе е започнато. Рокот за завршување
на оваа втора фаза, од Крупиште кон Кочани е до пролетта 2021 година.
Патот ќе биде со висок квалитет на градба, ќе биде широк 11,5 метри,
односно две ленти од по 3,5 метри и уште две од 2,2 метри“ соопшти
Китанов.http://www.komarec.com.mk/?p=25514
Originally posted by Sashko

Дали ширината на овој пат и клучките дозволуваат во иднина да прерасне во автопат?Прашање е дали во догледна иднина ќе има потреба да прерасне во автопат.

Фотки од втората фаза, од фб профилот на Горан Сугарески:

За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1918
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 06-Sep-2019 at 14:37
Колку што јас знам, експропријацијата е соодветна за во иднина да прерасне во автопат, целиот проект, косини, кривини , а мислам и клучки се така проектирани за во иднина да биде автопат.
Back to Top
AmyntA View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 07-Nov-2011
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 63
  Quote AmyntA Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 10-Sep-2019 at 10:15
Кочанската обилокнице „се реновире“ веќе трети месец. изгребани се некои 200 метра, еден мост од 20 метра е со семафор веќе три месеци. Ни до пола не е завршено. направиви и слики, но многу сложено за аплоуд.
Кај и да е до 2022 ќе ја завршат. Ебати некадарниците.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3225
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 17-Sep-2019 at 16:31
Еве фотки од обиколницата од фб профилот на ЈПДП од 4 септември


Back to Top
zorant View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Aug-2019
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote zorant Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 17-Dec-2019 at 08:57
Има нешто ново тука?
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 16-Jan-2020 at 08:17
Дали има некој поконкретни информации или пак слики од состојбата на оваа делница. Пред некој ден прочитав дека прогресот на градежните работи на првата делница (Три Чешми - Крупиште) изнесува 85% и дека се очекувало Април истата да биде завршена.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.