build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Експресен пат Штип - Кочани
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Експресен пат Штип - Кочани

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 101
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 25-Apr-2020 at 10:24
Штотуку Китанов на пресконференција заедно со Сугарески објави дека експресниот пат Три Чешми - Крупиште е во завршна фаза и ќе бил пуштен во употреба во Јуни.
Back to Top
Expresway View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 18-Apr-2020
Location: Steyr
Online Status: Offline
Posts: 16
  Quote Expresway Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 25-Apr-2020 at 10:36
Kade Vaslilij na koj kanal?
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 101
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 25-Apr-2020 at 10:41
https://www.youtube.com/watch?v=h_a-r_HgoKo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR23d2bfLxd9kLBM5CwH18H5ER_zZNGW8935C0fDXlknp-YTYbAeEyQ1qFk
Повели
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 102
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 18-May-2020 at 11:32
Има некој новости кога првиот дел ќе го завршат точно во Јуни?
Слики?

Да не имаат објавено видео од вожња како што беше за демир капија - смоквица што објавија пред да го пуштат?
Back to Top
user8642 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 96
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 19-May-2020 at 14:22
Неможам да одгатнам каква клучка се изведува на влезот од Кочани. Според сликиве излага дека патот ако се вози само право по него нама да те наведе да проодолжиш према Виница/Каменица излезот, туку ќе те наведе да влезеш во Кочани, а за продолжување даље треба да се исклучиш десно на клучката на крак кој не го гледам дека постои ?? Знае ли некој, има ли планови како ќе изгледа оваа клучка??

Back to Top
user8642 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 96
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 19-May-2020 at 14:26
Еве што мислам, за човек кој се движи од Скопје и иде накај Берово, би требало пред Штип да продолжи по новиот пат и кога ќе дојде непосредно пред Штип треба да се исклучи за према Берово по црвената линија

Можно е, ми мириса дека е штедено да не се направи еден премин преку пругата, него вака е најдено workaround solution да се заврши патот, не верувам дека ова е вака во планови.
Edited by user8642 - 19-May-2020 at 14:28
Back to Top
user8642 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 96
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 19-May-2020 at 18:45
Успеав да најдам нешто, не ми е јасно зашто вака.

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12101
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 19-May-2020 at 19:26

Дали е тоа кружен тек кај 41°53'59.31"N 22°23'14.87"E
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 142
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 19-May-2020 at 21:25
А како пак би се приклучувал сообраќајот што доаѓа од кај Виница? Со рампа дури кај с. Тркање?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 142
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 19-May-2020 at 21:39
Originally posted by Cloverstack


Дали е тоа кружен тек кај 41°53'59.31"N 22°23'14.87"EСепак кружен тек е. Big%20smile
Од ГУП-от на Кочани:


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.070 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.