build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Експресен пат Штип - Кочани
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Експресен пат Штип - Кочани

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 142
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 25-Apr-2020 at 10:24
Штотуку Китанов на пресконференција заедно со Сугарески објави дека експресниот пат Три Чешми - Крупиште е во завршна фаза и ќе бил пуштен во употреба во Јуни.
Back to Top
Expresway View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18-Apr-2020
Location: Steyr
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Expresway Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 25-Apr-2020 at 10:36
Kade Vaslilij na koj kanal?
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 142
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 25-Apr-2020 at 10:41
https://www.youtube.com/watch?v=h_a-r_HgoKo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR23d2bfLxd9kLBM5CwH18H5ER_zZNGW8935C0fDXlknp-YTYbAeEyQ1qFk
Повели
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 170
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 18-May-2020 at 11:32
Има некој новости кога првиот дел ќе го завршат точно во Јуни?
Слики?

Да не имаат објавено видео од вожња како што беше за демир капија - смоквица што објавија пред да го пуштат?
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 19-May-2020 at 14:22
Неможам да одгатнам каква клучка се изведува на влезот од Кочани. Според сликиве излага дека патот ако се вози само право по него нама да те наведе да проодолжиш према Виница/Каменица излезот, туку ќе те наведе да влезеш во Кочани, а за продолжување даље треба да се исклучиш десно на клучката на крак кој не го гледам дека постои ?? Знае ли некој, има ли планови како ќе изгледа оваа клучка??

Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 19-May-2020 at 14:26
Еве што мислам, за човек кој се движи од Скопје и иде накај Берово, би требало пред Штип да продолжи по новиот пат и кога ќе дојде непосредно пред Штип треба да се исклучи за према Берово по црвената линија

Можно е, ми мириса дека е штедено да не се направи еден премин преку пругата, него вака е најдено workaround solution да се заврши патот, не верувам дека ова е вака во планови.
Edited by user8642 - 19-May-2020 at 14:28
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 19-May-2020 at 18:45
Успеав да најдам нешто, не ми е јасно зашто вака.

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12126
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 19-May-2020 at 19:26

Дали е тоа кружен тек кај 41°53'59.31"N 22°23'14.87"E
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 19-May-2020 at 21:25
А како пак би се приклучувал сообраќајот што доаѓа од кај Виница? Со рампа дури кај с. Тркање?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 19-May-2020 at 21:39
Originally posted by Cloverstack


Дали е тоа кружен тек кај 41°53'59.31"N 22°23'14.87"EСепак кружен тек е. Big%20smile
Од ГУП-от на Кочани:


Back to Top
Gocce View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote Gocce Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 28-May-2020 at 07:07
Zdravo
Na delot od Trkanje do vlezot vo Kocani ekspresniot pat e trasiran da odi po postockata trasa I da prodolzi po obikolnicata na Kocani-crvenata linija. Veke e okolceno prsiruvanjeto na postoeckata lenta.
Na delot sto sega se tamponira pokraj prugata ke bide prefrlen stariot pat Stip -Kocani-zelenata linija.

Edited by Gocce - 28-May-2020 at 07:10
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 170
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 29-May-2020 at 21:31
Има некој информации кога точно во Јуни ќе се пушта првиот дел на овој експресен пат? Или јас сум пропуштил нешто?
Ќе има тест возење пред да го пуштат? Снимки? Слики?
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 142
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 30-May-2020 at 08:14
Според тоа што го изјави Китанов во два наврати ќе биде во втората половина на Јуни (спомна 20-25 јуни). Од тоа што го имам видено, клучката кај Три Чешми е целосо завршена, потоа до кај што се гледа е асфалтирано со последен слој, а на другата страна (кај Крупшите) другар ми кажа дека е исто готов надвозникот (пресекот со регионалниот пат Пробиштип - Крупиште, чија инаку целосна реконструкција на 19,5 км која трае скоро година дена е на крај).
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 142
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 06-Jun-2020 at 15:43
https://apps.sentinel-hub.com/eo-browser/?zoom=13&lat=41.79998&lng=22.15273&themeId=DEFAULT-THEME&datasetId=S2L1C&fromTime=2020-06-05T00:00:00.000Z&toTime=2020-06-05T23:59:59.999Z&layerId=1_TRUE_COLOR&visualizationUrl=https%3A%2F%2Fservices.sentinel-hub.com%2Fogc%2Fwms%2F42924c6c-257a-4d04-9b8e-36387513a99c
На линкот може да го видите сателитски снимки од вчера (конечно е чисто, нема облаци) од експресниот пат. Јас пред 3 дена поминав кај Три Чешми и забелажав дека клучката и до кај што се гледа патот е 99% завршен. Ако се остварат најавите на Китанов од пред 3 недели, за две недели од сега би требало да биде пуштен во употреба (мислам на првата фаза до Крупуште)
Back to Top
Expresway View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18-Apr-2020
Location: Steyr
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Expresway Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 09-Jun-2020 at 15:06
https://www.facebook.com/530794376967201/posts/3184217041624908/Edited by Џоле - 09-Jun-2020 at 16:23
Back to Top
Expresway View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18-Apr-2020
Location: Steyr
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Expresway Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 09-Jun-2020 at 15:07
Prezeme od Granit na facebok
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 170
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 09-Jun-2020 at 15:59
Originally posted by Expresway

Prezeme od Granit na facebok

Ова само првиот дел е или и вториот дел?
Оти гледам на некои места уште копаат.
Back to Top
Marxentric View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 27-Apr-2020
Location: Paionia
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote Marxentric Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 09-Jun-2020 at 16:14
Денес поминав таму, клучката кај Крупиште се мазни со ваљаци, но сеуште е земјена, мислам дека ќе фати уште две-три недели додека да стигне до асфалтирање. Но останатото од Три Чешми до Крупиште изгледа завршено.
Back to Top
Expresway View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18-Apr-2020
Location: Steyr
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Expresway Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 09-Jun-2020 at 16:51
Toa e prviot del tri cesmi krupiste.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 604
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 09-Jun-2020 at 17:16
Najnogu sto mi se svigja i so mi bodi vo oci , stranicnite delovi od kosinite vekje se posadeni so zelenilo i na vremeno se zastiteni da ne dojde do lizganje na zemjiste ili bilo sto drugo , za razlika od drugite patista koj sto se gradat kaj nas ne primetiv takvo nesto tuku se do pustanje na patot seuste stoe zemja , sepak mislam deka Granit e e edna vrvna kompanija i nacinot na koj sto gradi e izvonreden , se poznava po efikasnoto rabotenje , organizacijata , poglednete samo so kakvi novi masini raboti , za razlika od nekoj firmi koj so kopaat so bageri od pred 30 godini i kamioni koj sto im se defekt preku 2 dena ....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.121 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.