build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Христос Спасителот - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Христос Спасителот - Карпош
    Posted: 17-Mar-2019 at 12:07
Тука нема придвижување во градежните работи

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 05-Mar-2019 at 19:36
Колку што може да се види од фоткава нема некој значителен напредок во изградбата на црквава.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Nov-2018 at 19:00
Сликано со мобилен, денес.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Oct-2018 at 17:58
Сликано одзади, камбанаријата е целосно изградена, но од овој агол не се гледа.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 27-Aug-2018 at 13:58
Фоткава е од фб профилот на Елена Лука Хоум чиј што комплекс Twins се гради наспроти црквата.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 08-Jul-2018 at 16:13
Се работи на камбаната

За сè има вторпат
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 711
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 26-Jun-2018 at 18:32
од почетокот на јуни

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 20-Apr-2018 at 18:25
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 04-Mar-2018 at 11:43
Неколку денешни

Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 363
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 08-Jan-2018 at 03:27
Originally posted by mirakuliks

Ова е на раскрсницата на Илинденска со Љубљанска?
Да, токму таму.
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 793
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 08-Jan-2018 at 01:21
Ова е на раскрсницата на Илинденска со Љубљанска?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 06-Jan-2018 at 11:14
Црквава е малце тешка за фотографирање поради многуте дрва,ќе треба да почекаме да оди во висина па потоа може да се направат подобри фотки.Еве две денешни,има мал напредок.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11961
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 10-Dec-2017 at 19:35
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 26-Nov-2017 at 14:38
Denes minuvav pored gradilisteto i zabelezav deka crkvava veke prilicno ja izgidnale no ne bev vo moznost da sliknam. Dokolku nekoj pocesto minuva natamu neka napravi nekolku fotki.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 29-Aug-2017 at 19:23
Izgradbata konecno prodolzi. Izveduvac e Rapid Bild Kumanovo.

Edited by stef4o - 29-Aug-2017 at 19:25
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 21-Jun-2017 at 15:29
Ја мислев дека се гради а тие воопшто и не почнале.Изгледа Карпош ќе почека уште за да се изгради црквава.

Весковски: Јакимовски со лажни ветувања за изградба на цркви

Душко Весковски, претседателот на ОО СДСМ - Карпош, денеска во обраќање за медиумите ги посочи неисполнетите ветувања на градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, за изградба на црквата „Христос Спасителот“ и за цркви во населбите Влае, Козле, Карпош 1 и 2.„На ова место, веднаш зад трговскиот центар Скопје Сити Мол, во 2015 година градоначалникот во заминување Стевчо Јакимовски ја започна со градба и го постави камен - темелникот на долгонајавуваната црква „Христос Спасителот“. Иако оттогаш поминаа повеќе од 18 месеци, овде нема никаква градежна активност.“ - изјави Весковски, посочувајќи на шутот и обраснатата трева кои сведочат за, како што рече, уште едно лажно ветување на Јакимовски.
„Освен овде, Јакимовски ветуваше изградба на верски храмови и во населбите Козле, Влае, Карпош 1 и 2, но до денес, ниту на тие локации нема никакви градежни активности.“ - вели Весковски.

http://www.vesti.mk/read/news/13432080/4630440/veskovski-jakimovski-so-lazhni-vetuvanja
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 12-Nov-2016 at 16:09
Sto bidna so crkvava,nemame nikakva informacija se gradi li? Veke skoro edna godina od najavite.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 13-Apr-2016 at 20:52
Aj nekoj ako moze neka stai nekoja fotka posto ja retko pominuvam nataka.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 31-Jan-2016 at 17:24
Штрчат некои арматури над тарабите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 11-Jan-2016 at 20:16
Pred nekoj den pominav nesto se betonirase megutoa ne uspeav da sliknam,ako moze nekoj neka slika.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.