build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Свети Мина - Сопиште

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 703
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Свети Мина - Сопиште
    Posted: 30-Dec-2015 at 18:50
Осветување и поставување на камен - темелник за нов храм во општина Сопиште

На 30 декември 2015 Лето Господово, на празникот посветен на св. пророк Даниил и 3 - те момчиња - Ананиј, Азариј и Мисаил, се изврши осветување и поставување на камен темелник за изградба на храм Свети великомаченик Мина во Општина Сопиште. Чинот на осветување го изврши Поглаварот на Македонската православна црква Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан во сослужение со свештенослужители од Скопската православна епархија.Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 31-Dec-2015 at 19:47
Koja firma ja gradi crkvava?
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 703
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-Apr-2016 at 19:54
01.31.2016

Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 703
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 08-Sep-2016 at 23:51
od juni

Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 703
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Nov-2016 at 19:40
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 703
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 22-Apr-2017 at 22:17
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 28-May-2017 at 21:21
Сопиште

Church Sopishte Macedonia by Igor Milkovski, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.