build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Skopje City Garden (Скопје Сити Гарден)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Skopje City Garden (Скопје Сити Гарден)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Skopje City Garden (Скопје Сити Гарден)
    Posted: 18-Nov-2017 at 19:53
И совршена за паркур
Но убава фасада во секој случај.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10946
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Nov-2017 at 18:38
Неколку денешни фотки...


За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 28-Oct-2017 at 14:16
Таман ќе може да се ѕиркаат од терасите Седиш на тераса и над тебе виси некој ти прави друштво А и деца може да си подаваат со топка исто така интересно.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1834
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 28-Oct-2017 at 12:12
interesno skroz
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10946
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 28-Oct-2017 at 10:10
Од фејсбук страницата на ZSFKom

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10946
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Oct-2017 at 19:55
Originally posted by Albertos


Луѓе дали знае некој по која цена се движи квадрат во сити гарден. Конкретно овие од 48м2 и кога би биле готови ?


Види на нивната фејсбук или интернет страница, обично таму имаат телефони за контакт.
За сè има вторпат
Back to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 08-Oct-2017 at 03:54
Луѓе дали знае некој по која цена се движи квадрат во сити гарден. Конкретно овие од 48м2 и кога би биле готови ?


Edited by Albertos - 08-Oct-2017 at 03:54
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1834
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 08-Sep-2017 at 22:32
veoma vrlo interesno
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 20-Aug-2017 at 18:45
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 07-Aug-2017 at 16:50
Balkonite spored vizuelniot izgled od nadvor se etalbond "aluminium" so vnatresni zelezni profili od vnatresnata strana. Vo odnos na zeleniloto postoi moznost da se postavi no sepak toa ke bide odgovornost na stanarite kolku ke se grizat za drvceto vo nivniot balkon. Dzabe e zelenilo ako stanarite go zapostavat.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 618
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 07-Aug-2017 at 09:03
Интересно делуваат балконите но немораа да одат до толку во висина. Само незнам од што материјал се изработени балконите ми делува на некаква пластика. Се надевам дека и зеленилото ќе биде доста застапено.
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 07-Aug-2017 at 08:22
многу ме интересира каде ќе ги засадат зеленилото и дрвјата што им се на рендерот?
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 06-Aug-2017 at 22:27
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 06-Aug-2017 at 22:26
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 06-Aug-2017 at 22:23
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 06-Aug-2017 at 22:20
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10946
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 06-Aug-2017 at 20:50
Комплексов има потенцијал да биде нешто добро. Од нивната фејсбук страница:

https://www.facebook.com/ZSFKom/
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1761
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 06-Aug-2017 at 20:46
Овие фотографии не постојат, барем според линковите кој си ги оставил.
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 06-Aug-2017 at 11:28
Ako moze nekoj neka gi upload-ira fotografiite bidejki ne uspeav od android tablet
Back to Top
anonimen View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 06-Aug-2017 at 11:01


https://photos.google.com/photo/AF1QipPs6Ampy8DCU0tZBKD4t1HlhBS5gNx71f0JjRZ0
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.