build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Skopje City Garden (Скопје Сити Гарден)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 503
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 28-Dec-2016 at 18:06
Skopje City Garden
Skopje City Golubarnik боље.

Градски голубарник треба да го крстиме.
Од чаламот си патиме!
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 403
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 29-Dec-2016 at 13:13
Стварно без врска го направија цел кварт. Подобро да проектираа една 50-катница со City mall на првите катови и паркови наоколу. Вака излезе Реонски центар 2.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10683
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 26-Feb-2017 at 20:41
За сè има вторпат
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 503
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 26-Feb-2017 at 20:42
Логично решение. Скопје е загадено, се иде у висина.
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10683
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 19-May-2017 at 22:19
Неколку денешни...

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.