build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Skopje City Garden (Скопје Сити Гарден)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 19-Oct-2017 at 19:55
Originally posted by Albertos


Луѓе дали знае некој по која цена се движи квадрат во сити гарден. Конкретно овие од 48м2 и кога би биле готови ?


Види на нивната фејсбук или интернет страница, обично таму имаат телефони за контакт.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 28-Oct-2017 at 10:10
Од фејсбук страницата на ZSFKom

За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1852
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 28-Oct-2017 at 12:12
interesno skroz
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1484
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 28-Oct-2017 at 14:16
Таман ќе може да се ѕиркаат од терасите Седиш на тераса и над тебе виси некој ти прави друштво А и деца може да си подаваат со топка исто така интересно.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 18-Nov-2017 at 18:38
Неколку денешни фотки...


За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1484
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 18-Nov-2017 at 19:53
И совршена за паркур
Но убава фасада во секој случај.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 10-Dec-2017 at 19:21
Денешни...
За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1383
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 10-Dec-2017 at 20:10
Овде ко ќе напукат, Косово и остала „популација“ ќе биде „весело“
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 11-Dec-2017 at 00:49
Originally posted by Obedineta Makedonija

Овде ко ќе напукат, Косово и остала „популација“ ќе биде „весело“

fail
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3712
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 11-Dec-2017 at 00:55
Originally posted by Obedineta Makedonija

Овде ко ќе напукат, Косово и остала „популација“ ќе биде „весело“


Кај живееш ? Да си знаеш дека комшија ќе ти бидам, секако куќата ќе има голем орел а би имал и голем надписник со Kosova e Shqipëri хаха. Што ти направија тебе сега албанците? Ако мислиш дека патриот си ќе ти кажам дека воопшто не си.

Edited by my Macedonia - 11-Dec-2017 at 00:56
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1383
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 11-Dec-2017 at 01:18
Originally posted by my Macedonia

Originally posted by Obedineta Makedonija

Овде ко ќе напукат, Косово и остала „популација“ ќе биде „весело“


Кај живееш ? Да си знаеш дека комшија ќе ти бидам, секако куќата ќе има голем орел а би имал и голем надписник со Kosova e Shqipëri хаха. Што ти направија тебе сега албанците? Ако мислиш дека патриот си ќе ти кажам дека воопшто не си.


Против албанците немам ништо, против радикалите - многу, а и никаде не спомнав радикали, се извинувам ако те навредив или се самонавреди, немав таква намера верувај!
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 02-Jan-2018 at 22:57
Денес поминував оттука, па сликнав. Оваа страна одамна не сме ја виделе.За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2379
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 05-Jan-2018 at 15:53
Што бидна со дрвата кои требаше, според рендерот, да ги има по терасите?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 739
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 05-Jan-2018 at 16:42
Najverojatno ke gi postavat nekolku nedeli pred otvoranjeto na kompleksot,samo neznam koj ke se grizi za nivno opstojuvanje,da ne bide za 2 meseca da gi snema. Se nadevam ke najdat nekoe resenie,istoto vazi i za kompleksot Domino blizu grand prestige.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1852
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 06-Jan-2018 at 14:21
i vaka e ubava, ali drvata ke dojdat mnogu ubavo dokolku se stavat
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.