build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Skopje City Garden (Скопје Сити Гарден)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1572
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 23-Mar-2018 at 19:16
Ама сега станарите имаат можност да си засадат дрво
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7066
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 01-Apr-2018 at 18:45
Originally posted by alexsend

Ама сега станарите имаат можност да си засадат дрво
или да си заградат по некое балконче со некое брилијатно столарско решение
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1018
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 09-Apr-2018 at 11:25
Од фејсбук-фасадава делува добро само требало да изнајдат подобро решение за климите.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1018
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 01-Jun-2018 at 18:22
Од нивната фб страна

Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 02-Jun-2018 at 06:20
Се има само "Garden" нема...
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 334
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 02-Jun-2018 at 09:11
Исто као се живо што се гради има наслов ''елитен комплекс'' или пак како она Александрија,еколошка населба.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.059 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.