build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Здравствени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Термални бањи

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 05-Jun-2020 at 15:55
===========>>>>>>>>>

Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 05-Jun-2020 at 20:04
Extra
Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 27-Jun-2020 at 00:58
Originally posted by carver91

https://kapital.mk/vo-negorski-bani-ke-se-gradi-moderen-spa-tsentar/
Испратив порака на Негорски бањи и нема одговор .. дали може некој да напише во општина Гевгелија и да побара информација за овој проект?
Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 05-Oct-2020 at 20:06
сите во регионот инвестираат во велнес и спа инфраструктура..само Македонија заостанува .. зошто ...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 06-Oct-2020 at 08:28
Има неколку спа центри во Македонија, но веројатно поевтино е за нас да одиме во Бугарија или Србија, па така и инвеститорите немаат причина да инвестираат тука. Мислам дека најголем проблем се инвестиции во постојните спа центри, бањски комплекси што порано работеа сосем солидно денес изгледаат како да се во Чернобил.
За сè има вторпат
Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 26-Nov-2021 at 19:10
Штипската бања „Кежовица“ ќе се отвори на 1 декември

https://www.vecer.press/
Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 07-Apr-2022 at 15:00
https://www.kumanovospa.mk/spa/

Бањата е исполнета со познатата кумановска термо-минерална вода чии лековити својства се надалеку познати. Базенот се простира на површина од 50м2, располага со најсовремен систем за филтрација и соодветни придружни елементи.Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.