build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Трговски центар Кам (Kam Village) - Охрид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Трговски центар Кам (Kam Village) - Охрид
    Posted: 09-Jun-2016 at 10:15
Za ovoj trgovski moze duri i posebna tema da se otvori.

Се надзира првиот Трговски центар во Охрид
09.06.2016
Охрид

Охрид е се` поблиску до отворањето на првиот Трговски центар во регионот, во просториите на поранешниот текстилен гигант „Отекс“. Деновиве се интензивирани градежните работи, а купувачи на КАМ маркетот во слоп на комплексот ни испратија неколку фотографии на кои се наѕира како ќе изгледа комплексот во внатрешноста. Охрид1 го контактираше раководителот на Трговскиот центар Сашо Митаноски кој кратко ни потврди дека работата се одвива според предвидената динамика и дека Охрид наскоро ќе добие еден навистина репрезентативен комплекс.- Да, работите се одвиваат според планот и за многу брзо време Охрид ќе го добие првиот Трговски центар, но со многу повеќе содржини од стандардните молови. Покрај стандардните продажни сегменти, ќе имаме и хотел, огромна Игротека, ресторани, отворена улича налик на нашата чаршија. Ќе има многу одлични содржини во она што наликува на вистински „град во град“. Охрид тоа го заслужува и време е за „Новиот Центар на градот“, вели Митаноски.Инвестицијата е на фирмата КАМ, односно нејзиниот градежен дел КАМФУД, кои неодамна ја купија и поранешната Детска болница во Св. Стефан, каде се најавува изградба на хотел од висока категорија.
http://www.ohrid1.mk/vest-statija/37361/se-nadzira-prviot-trgovski-centar-vo-ohrid
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1135
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 27-Jul-2016 at 17:25

Точно е, веќе се нудени и по блиските локали, продавници да се префрлат во објектот.Само време е за паркинг во таа околина!
Се надевам се опаметија од претходниот пат кога тргнаа со неколку продавници и дел од тезгашите од градскиот пазар, па им откажаа (претпоставувам киријата).

Edited by Тркало - 27-Jul-2016 at 17:28
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13137
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Jan-2018 at 10:38
Мислам дека станува збор за истиот трговски центар, што сега е преименуван во Kam Village. Еве неколку фотографии од нивната фејсбук страница:

https://www.facebook.com/KAMVillage/
За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 17-Jan-2018 at 10:02
Интересен комплекс, компатибилен со „духот“ на Охрид. Се надевам брзо ќе се пополни.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4747
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 17-Jan-2018 at 11:55
Уште не ми е јасно до каде ќе тераме со белата ПВЦ дограма, со поткровјата, со паркинзите, со тротоарите... Толку беше тешко да стават и дрвена дограма?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 644
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 17-Jan-2018 at 13:21
Drvena? Drvena i doma nikoj ne stava. Skapa e, i nema dobra izolacija. Mi se dopaga toa sto dvorot e pokrien so kamen
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7370
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Jan-2018 at 21:46
Originally posted by nenad

Drvena? Drvena i doma nikoj ne stava. Skapa e, i nema dobra izolacija. Mi se dopaga toa sto dvorot e pokrien so kamen
ок, нека биде и   пвц со дрвена боја, само нека не личи на купатило
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13137
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 17-Jan-2018 at 23:34


И јас го мислев истото, можеле да стават барем имитација на дрво, и онака сме познати по имитации.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.