build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Населба Александрија - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Населба Александрија - Ѓорче Петров
    Posted: 11-Sep-2022 at 14:43
АтриаПлус, една нова:

За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Jul-2022 at 21:50
еко населба со згради донесени од пеесетите и многу малку простор за пешаци и зеленило
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 425
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-Jul-2022 at 19:58Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 971
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 06-Jul-2022 at 21:52
Новите:

Старите „еко“ згради:Back to Top
dimitar340 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 20-Apr-2021
Location: Skopje,N.Macedo
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote dimitar340 Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 06-Apr-2022 at 15:41
04.04.2022
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Mar-2022 at 18:29
Атриа

https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Feb-2022 at 10:37
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 23-Feb-2022 at 10:08
Нов Блок во населба Александрија го добива својот изглед, изградбата е во полн ек!
Слободни станови од 36м2 до 100м2.

https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 10-Jan-2022 at 16:20
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 25-Dec-2021 at 18:08
Originally posted by dimitar340

Заинтересиран сум за населбава... Последно пред недела дена пројдов, карабината на двете е завршена. Некоја друга информација?


Незнам што поконкретно би те интересирало,планираат низ годините да го пополнат делов со разни станбени објекти со сличен габарит.Можеш да ги контактираш за повеќе инфо на нивните броеви или преку фб.
Во поглед на загадувањето и бучавата мислам дека е подобра опција оваа населба отколку оној дел околу Мерцедес во Маџари а квадратот не би требало премногу да варира.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 25-Dec-2021 at 18:04


Back to Top
dimitar340 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 20-Apr-2021
Location: Skopje,N.Macedo
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote dimitar340 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 15-Dec-2021 at 22:20
Заинтересиран сум за населбава... Последно пред недела дена пројдов, карабината на двете е завршена. Некоја друга информација?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 09-Nov-2021 at 11:14
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 04-Nov-2021 at 13:33
од твитер

Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1365
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 13-Oct-2021 at 23:31
Ќоро дрво нема во ЕКО населбава
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 13-Oct-2021 at 09:42
Два од објектите во Нов Блок активно се градат и започнати припреми за третиот објект.https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 03-Sep-2021 at 17:00
Од фб,напредок во изградбата на новиот блок згради

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 28-Jul-2021 at 09:26
Жителите во населба Александрија се жалат на квалитетот на градбата на одредени згради, посочената зграда е 3 години веќе вселена а почнаа да пукаат чевки и да се поплавуваат гаражите кои се без сифони за собирање на водата за да може водата да се собира и испупува на ниво на канализација!
Жителите од посочената зграда алармираат до инвеститорот да го санира проблемот и трајно да го реши, за да не се повтори поплавување до следниот дожд!

https://www.facebook.com/gjorce
Back to Top
dimitar340 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 20-Apr-2021
Location: Skopje,N.Macedo
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote dimitar340 Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 13-Jul-2021 at 14:13
Пред неполн месец пројдов, и од сликата на #111 веќе ставаат плоча на 5ти спрат во двете згради... изгледа од Април до сега забрзано работат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 13-Jul-2021 at 13:49
Originally posted by dimitar340

Некакви новости за Нов Блок на ф-ка Карпош?


Почнаа годинава со нови објекти можеш да видиш погоре има фотки од февруари и април како напредуваат,освен тој блок немаат ништо друго почнато.
Требаше и во Аеродром да го довршат проектот на Акчелик но нема сеуште знаци на градежна активност.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.