build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Еко населба Александрија - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 551
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 23-May-2019 at 07:20
Која иронија,чак и Стар Аеродроме повеќе еко од ова...

А која пак катастрофа за градов каде сите слободни и видливи пространства во урбано Скопје се зафатија со вакви и слични проекти со нулта естетска и архитектурна вредност.

Edited by kiriOK - 23-May-2019 at 07:22
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 23-May-2019 at 15:28
Еве какво зеленило е застапено меѓу зградите,и во Стар Аеродром типуваат на слична варијанта со овие ниски зимзелени дрвца кои се ништо во споредба со тоа што го сечат пред да почнат со градба.Колку и да ставаат дрва и по кровови и по тераси неможе ни приближно да надоместат.Фотките се од нивната фб странаEdited by stef4o - 23-May-2019 at 15:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 30-May-2019 at 18:16
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 04-Jul-2019 at 07:12


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 29-Jul-2019 at 10:28
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 16-Aug-2019 at 07:02
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 22-Aug-2019 at 06:41
Поглед од Garden Inn кон Атриа(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 16-Oct-2019 at 15:58
Атриа-бетонирање последна плоча

https://www.facebook.com/fabrikakarposh/?eid=ARBDh7H0mgsdUiplBfbouisbvvSX86jd6lHxWxVb8FaInyJjRf6itBkRsMOybRfe-vj4KXmZN1JvY8K1
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12481
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 17-Oct-2019 at 08:35
Ни еко, ни населба, ни Александрија
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 22-Nov-2019 at 15:17
Originally posted by stef4o

Од фб,новата зграда Атриа која веќе се гради во склоп на комплексот

Очигледно рендерот претрпел изменаhttps://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.