build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Еко населба Александрија - Ѓорче Петров
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Еко населба Александрија - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 176
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 24-Jun-2020 at 18:55
Originally posted by stef4o

На втората фотка сосем десно се забележува оградена парцела и ископ,дали е тоа за некоја од новите згради кои погоре ги најавија Ф-Ка Карпош...?


Да, огромна е дупката веќе имаат стаено темел/мршав бетон. Ќе сликам нареден пат. Инаку како што забележав се руши веќе и дел од фабриката.

Edited by IN_MOTION - 24-Jun-2020 at 18:56
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 618
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 25-Jun-2020 at 07:17
Тоа мислам дека е на Саник. Постор за 4 нови згради има само северно, на парцелата што веќе е оградена.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 213
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 29-Jun-2020 at 09:14
„Еко“ населбава гледана од далеку -Жданец.

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.